Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie

41 Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego do Królowej Polski na Jasną Górę

03.06.2022

41-pielgrzymka-baner.jpg

41. Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego do Czarnej Madonny Królowej Polski na Jasnej Górze odbędzie się według następującego porządku:

Sobota 25 czerwca 2022 r.

21:00 Apel Jasnogórski

Niedziela 26 czerwca 2022 r.

9:00     Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

10:00   Zbiórka uczestników (pod Pomnikiem Najświętszej Maryi Panny na błoniach jasnogórskich, Al. Henryka Sienkiewicza).

10:15   Wprowadzenie Starszyzny Cechowej oraz Pocztów Sztandarowych.

10:30   Uhonorowanie mistrzów rzemiosła oraz uczniów (na Szczycie Jasnogórskim).

10:30   Złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

11:00   Msza św. koncelebrowana przez arcybiskupa metropolitę katowickiego Wiktora Skworca.

13:00   Przejście ze sztandarami przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

W prace nad przygotowaniem tegorocznej pielgrzymki zaangażowany jest ks. Andrzej Nowicki Duszpasterz Rzemiosła Śląskiego. Msza św. koncelebrowana będzie przez metropolitę katowickiego - arcybiskupa Wiktora Skworca.

- Uroczystości mają odbyć się na Wałach Jasnogórskich - na ołtarzu polowym.

- W razie deszczu uroczystości mogą zostać przeniesione do Bazyliki. Zostanie udostępniony telebim oraz nagłośnienie.

- Na błoniach ustawiony zostanie punkt informacyjny, w którym będzie rozdawana woda, przewodnik, materiały prasowe.

- Zakon Kawalerów Maltańskich zapewni obsługę medyczną i karetkę.

- Wręczenie dyplomów wskazanym przez Izby mistrzom i ich uczniom, odbędzie się na Szczycie Jasnogórskim, bezpośrednio przed rozpoczęciem Mszy Świętej.

- przed mszą św. złożymy również kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

Patronaty medialne: TVS, Radio Fest, CCM, Radio eM, Gość Niedzielny, Dziennik Zachodni, Nasze Miasto, TVP 3 Katowice, niedziela, Radio Maryja, Telewizja Trwam.

W tym roku pielgrzymom - rzemieślnikom, ich rodzinom, osobom bliskim, pracownikom oraz innym osobom związanym z naszym środowiskiem towarzyszyć będzie Chór Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk" im. Stanisława Hadyny. Uroczystość uświetni Orkiestra Klasztoru Jasnogórskiego.

Organizacje lub osoby prywatne, które zechcą wesprzeć finansowo organizację pielgrzymki prosimy o przesłanie środków pieniężnych na specjalnie wydzielone w tym celu konto nr PL 81 1020 2313 0000 3002 0343 8538  Bank PKO BP Oddział Katowice,

tytułem: 41 Pielgrzymka Rzemiosła.