dsc08078.JPG

BEZPŁATNE SZKOLENIE PODATKOWE DLA CZŁONKÓW CECHÓW I SPÓŁDZIELNI RZEMIEŚLNICZYCH

Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie w związku z istotnymi zmianami w przepisach podatkowych, które już weszły w życie oraz tymi, które wejdą z początkiem 2020 r. zorganizowała szkolenie pt. „Najważniejsze zmiany w podatkach w okresie 2019/2020”

paryz-1.jpeg

MAMY FRYZJERÓW DRUŻYNOWYCH MISTRZÓW ŚWIATA JUNIORÓW !

Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński, młodzi dębiczanie 16 września 2019 r. zostali drużynowymi Mistrzami Świata Juniorów na Mistrzostwach Świata Fryzjerstwa Artystycznego OMC Hairworld 2019

20190715-2.jpg

Seminarium poświęcone tematyce likwidacji szkód motoryzacyjnych i sytuacji rzemieślniczej branży motoryzacyjnej

W siedzibie Izby dyskutowali rzemieślnicy, rzeczoznawcy oraz biegli sądowi nad koniecznością zmian obecnych warunków likwidacji szkód, zwłaszcza z polis OC i wynikających z nich zagrożeń dla ruchu drogowego oraz dla bezpieczeństwa wszystkich obywateli korzystających z krajowej infrastruktury komunikacyjnej

BEZPŁATNE SZKOLENIE PODATKOWE DLA CZŁONKÓW CECHÓW I SPÓŁDZIELNI RZEMIEŚLNICZYCH (26.04.2018)

Tematyka szkolenia obejmowała następujące zagadnienia:

1. Podzielona płatność w VAT (split payment) - Istota mechanizmu podzielonej płatności.

2. Kto i w jakich okolicznościach może stosować mechanizm¬ (zakres podmiotowy i przedmiotowy).

3. Stosowanie mechanizmu podzielonej płatności w praktyce.

4. Rachunek VAT (ustawa o VAT i prawo bankowe).

5. Skutki zastosowania mechanizmu po stronie nabywcy.

6. Skutki zastosowania mechanizmu podzielonej płatności przez nabywcę po stronie dostawcy.

7. „Uwolnienie” środków z rachunku VAT.

8. Zmiany w zakresie zwrotu VAT- zwrot różnicy podatku na rachunek VAT.

9. Skonto za wcześniejszą zapłatę zobowiązania w VAT z rachunku VAT.

10. Pozostałe istotne zmiany w prawie bankowym związane z wprowadzeniem split payment.

11. Ustawa o rachunkowości - ujawnianie w sprawozdaniu finansowym informacji o środkach na rachunku VAT.

12. Zmiany w Ordynacji podatkowej związane z mechanizmem podzielonej płatności.

13. Split payment a płynność finansowa podatnika.

14. Split payment - koszty.

Zajęcia poprowadził doświadczony praktyk prawa podatkowego - wieloletni pracownik w organach podatkowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym uczestnikom!