Uroczyste podsumowanie przedsięwzięć prewencyjnych i konkursów z zakresu prawa pracy w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego

16 listopada 2018 r. wziął w nim udział Prezes Izby pan Emil Kunysz podkreślając bardzo dobrą wzajemną współpracę z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Rzeszowie

kongres-590.jpg

III edycja gospodarczego KONGRESU 590 w Jasionce k.Rzeszowa

Dwa dni 15-16.11.2018 r. gospodarczego Kongresu 590 obfitowały w dyskusje na wiele tematów związanych z otoczeniem działalności także małych i średnich przedsiębiorstw

czeladnik-300x200.jpg

Brońmy egzaminów w rzemiośle

W dniu 15.11.2018 r. w Senacie RP odbyło się posiedzenie Komisji Nauki, Edukacji i Sportu, która dokonała rozpatrzenia ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw. Więcej informacji po rozwinięciu tytułu

BEZPŁATNE SZKOLENIE PODATKOWE DLA CZŁONKÓW CECHÓW I SPÓŁDZIELNI RZEMIEŚLNICZYCH (26.04.2018)

Tematyka szkolenia obejmowała następujące zagadnienia:

1. Podzielona płatność w VAT (split payment) - Istota mechanizmu podzielonej płatności.

2. Kto i w jakich okolicznościach może stosować mechanizm¬ (zakres podmiotowy i przedmiotowy).

3. Stosowanie mechanizmu podzielonej płatności w praktyce.

4. Rachunek VAT (ustawa o VAT i prawo bankowe).

5. Skutki zastosowania mechanizmu po stronie nabywcy.

6. Skutki zastosowania mechanizmu podzielonej płatności przez nabywcę po stronie dostawcy.

7. „Uwolnienie” środków z rachunku VAT.

8. Zmiany w zakresie zwrotu VAT- zwrot różnicy podatku na rachunek VAT.

9. Skonto za wcześniejszą zapłatę zobowiązania w VAT z rachunku VAT.

10. Pozostałe istotne zmiany w prawie bankowym związane z wprowadzeniem split payment.

11. Ustawa o rachunkowości - ujawnianie w sprawozdaniu finansowym informacji o środkach na rachunku VAT.

12. Zmiany w Ordynacji podatkowej związane z mechanizmem podzielonej płatności.

13. Split payment a płynność finansowa podatnika.

14. Split payment - koszty.

Zajęcia poprowadził doświadczony praktyk prawa podatkowego - wieloletni pracownik w organach podatkowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym uczestnikom!