NABÓR NA KURS PEDAGOGICZNY

Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie prowadzi nabór na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu w zakładach pracy oraz dla wykładowców pozaszkolnych form kształcenia - pierwsze zajęcia rozpoczą się niebawem. Więcej - po rozwinięciu tytułu.

logo-zrp-top1.jpg

Projekt Monitorowanie prawa gospodarczego. Prośba o włączenie sie do dyskusji

800x450-ewr.jpg

Nowa jakość egzaminów zawodowych w rzemiośle

Zapraszamy serdecznie na Platformę EWR, poświęconą egzaminom czeladniczym i mistrzowskim łączącym wielowiekową tradycję z historyczną szansą na unowocześnienie z pomocą środków funduszy europejskich na stronie https://ewr.zrp.pl/#/home

BEZPŁATNE SZKOLENIE PODATKOWE DLA CZŁONKÓW CECHÓW I SPÓŁDZIELNI RZEMIEŚLNICZYCH (26.04.2018)

Tematyka szkolenia obejmowała następujące zagadnienia:

1. Podzielona płatność w VAT (split payment) - Istota mechanizmu podzielonej płatności.

2. Kto i w jakich okolicznościach może stosować mechanizm¬ (zakres podmiotowy i przedmiotowy).

3. Stosowanie mechanizmu podzielonej płatności w praktyce.

4. Rachunek VAT (ustawa o VAT i prawo bankowe).

5. Skutki zastosowania mechanizmu po stronie nabywcy.

6. Skutki zastosowania mechanizmu podzielonej płatności przez nabywcę po stronie dostawcy.

7. „Uwolnienie” środków z rachunku VAT.

8. Zmiany w zakresie zwrotu VAT- zwrot różnicy podatku na rachunek VAT.

9. Skonto za wcześniejszą zapłatę zobowiązania w VAT z rachunku VAT.

10. Pozostałe istotne zmiany w prawie bankowym związane z wprowadzeniem split payment.

11. Ustawa o rachunkowości - ujawnianie w sprawozdaniu finansowym informacji o środkach na rachunku VAT.

12. Zmiany w Ordynacji podatkowej związane z mechanizmem podzielonej płatności.

13. Split payment a płynność finansowa podatnika.

14. Split payment - koszty.

Zajęcia poprowadził doświadczony praktyk prawa podatkowego - wieloletni pracownik w organach podatkowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym uczestnikom!