BEZPŁATNE SZKOLENIE PODATKOWE DLA CZŁONKÓW CECHÓW I SPÓŁDZIELNI RZEMIEŚLNICZYCH

Izba Rzemieślnicza zaprasza na bezpłatne wielotematyczne szkolenie podatkowe, które rozpocznie się w dniu 26 kwietnia br. o godz. 9.00 w siedzibie Izby. Zgłoszenia do 23 kwietnia !!! Szczegóły dalej...

XVIII Regionalny Konkurs Wiedzy z zakresu prawa pracy i zasad BHP dla uczniów rzemiosła

11 kwietnia 2018 r. w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie odbył się tegoroczny etap regionalny Konkursu z udziałem 16 uczestników. Uczniowie pobierający praktyczną naukę zawodu w firmach zrzeszonych w CRR Mielec już trzeci rok z rzędu będą stanowić izbowy zespół w ogólnopolskim finale w siedzibie ZRP

Dobre miejsca młodych fryzjerek na OMFP '2018

Dwie reprezentantki naszego regionu w konkurencjach indywidualnych fryzjerstwa damskiego w kategorii juniorów stanęły na podium Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego ‘2018 - które odbyły się 25.03.2018 r. w Poznaniu

BEZPŁATNE SZKOLENIE PODATKOWE DLA CZŁONKÓW CECHÓW I SPÓŁDZIELNI RZEMIEŚLNICZYCH (13.04.2018)

Tematyka szkolenia obejmie następujące zagadnienia:

1. Podzielona płatność w VAT (split payment) - Istota mechanizmu podzielonej płatności.

2. Kto i w jakich okolicznościach może stosować mechanizm¬ (zakres podmiotowy i przedmiotowy).

3. Stosowanie mechanizmu podzielonej płatności w praktyce.

4. Rachunek VAT (ustawa o VAT i prawo bankowe).

5. Skutki zastosowania mechanizmu po stronie nabywcy.

6. Skutki zastosowania mechanizmu podzielonej płatności przez nabywcę po stronie dostawcy.

7. „Uwolnienie” środków z rachunku VAT.

8. Zmiany w zakresie zwrotu VAT- zwrot różnicy podatku na rachunek VAT.

9. Skonto za wcześniejszą zapłatę zobowiązania w VAT z rachunku VAT.

10. Pozostałe istotne zmiany w prawie bankowym związane z wprowadzeniem split payment.

11. Ustawa o rachunkowości - ujawnianie w sprawozdaniu finansowym informacji o środkach na rachunku VAT.

12. Zmiany w Ordynacji podatkowej związane z mechanizmem podzielonej płatności.

13. Split payment a płynność finansowa podatnika.

14. Split payment - koszty.

Szkolenie odbędzie się w sali konferencyjnej Izby na III p. w jej siedzibie przy ul. Grunwaldzkiej 19. Zajęcia poprowadzą doświadczeni praktycy prawa podatkowego - wieloletni pracownik w organach podatkowych i adiunkt prawa podatkowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Serdecznie zapraszamy!