dsc-0200.jpg

41. Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego

Został zorganizowany przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Jarosławiu pod patronatem Starosty Powiatu Jarosławskiego oraz Burmistrza Miasta Jarosławia w niedzielę 10 marca 2019 roku. Młodych 34 uczniów fryzjerstwa stanęło w szranki konkursu, który wyłonił reprezentantów naszego regionu w kategorii juniorów do Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego ‘2019 w Poznaniu.

Twój e-PIT. Nowa jakość w rozliczeniu podatku

Od 15 lutego 2019 r. na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl została uruchomiona nowa usługa Twój e-PIT. Podatnik samodzielnie wybierze czy chce skorzystać z Twojego e-PIT-a sporządzonego przez administrację skarbową, czy też samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe

dsc-0202-300x199.jpg

Nowe porozumienie o współpracy ZRP i MEN zostało już podpisane

Porozumienie pomiędzy Ministrem Edukacji Narodowej a Związkiem Rzemiosła Polskiego w sprawie współpracy na rzecz poprawy stanu kształcenia zawodowego, a w szczególności realizacji praktycznej nauki zawodu, zostało podpisane!

BEZPŁATNE SZKOLENIE PODATKOWE DLA CZŁONKÓW CECHÓW I SPÓŁDZIELNI RZEMIEŚLNICZYCH (26.04.2018)

Tematyka szkolenia obejmowała następujące zagadnienia:

1. Podzielona płatność w VAT (split payment) - Istota mechanizmu podzielonej płatności.

2. Kto i w jakich okolicznościach może stosować mechanizm¬ (zakres podmiotowy i przedmiotowy).

3. Stosowanie mechanizmu podzielonej płatności w praktyce.

4. Rachunek VAT (ustawa o VAT i prawo bankowe).

5. Skutki zastosowania mechanizmu po stronie nabywcy.

6. Skutki zastosowania mechanizmu podzielonej płatności przez nabywcę po stronie dostawcy.

7. „Uwolnienie” środków z rachunku VAT.

8. Zmiany w zakresie zwrotu VAT- zwrot różnicy podatku na rachunek VAT.

9. Skonto za wcześniejszą zapłatę zobowiązania w VAT z rachunku VAT.

10. Pozostałe istotne zmiany w prawie bankowym związane z wprowadzeniem split payment.

11. Ustawa o rachunkowości - ujawnianie w sprawozdaniu finansowym informacji o środkach na rachunku VAT.

12. Zmiany w Ordynacji podatkowej związane z mechanizmem podzielonej płatności.

13. Split payment a płynność finansowa podatnika.

14. Split payment - koszty.

Zajęcia poprowadził doświadczony praktyk prawa podatkowego - wieloletni pracownik w organach podatkowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym uczestnikom!