04.JPG

Spotkanie upowszechniające wśród pracodawców Program Usług Rehabilitacji Kompleksowej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) realizuje projekt pn. Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy. Kolejne spotkanie propagujące te działania odbyło się w siedzibie n/Izby z udziałem 12 pracodawców-rzemieślników

men.jpg

Powrót do zajęć praktycznych uczniów - pracowników młodocianych

Zajęcia praktyczne u pracodawców dla uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami zostają wznowione od 29.06.2020r.

tarcza-antykryz.jpg

Pakiet pomocy dla firm dotkniętych skutkami pandemii COVID-19

Firmy dotknięte trudną sytuacją finansową związaną z pandemią COVID-19 mogą skorzystać ze specjalnych rozwiązań, przygotowanych przez banki we współpracy z ministerstwami. Skorzystajmy z rządowego programu wsparcia przedsiębiorstw.

Diecezjalny Duszpasterz Rzemieślników ks. prał. Władysław Jagustyn został uhonorowany Odznaką Honorową Szabla Kilińskiego (31.07.2018)

01.png
02.png
03.png
05.png
04.png

Ksiądz prałat Władysław Jagustyn jest Diecezjalnym Duszpasterzem Rzemiosła Izby Rzemieślniczej oraz Cechu Rzemiosł Wielobranżowych w Rzeszowie od 2001 r. tj. 17 lat. To uczestnik pielgrzymek rzemieślników do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze, a także inicjator i współorganizator pielgrzymek rzemiosła do miejsc kultu religijnego na Wschodzie (Wilno, Lwów) oraz do Wiednia. Uczestnik uroczystości organizowanych przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie i Cech Rzemiosł Wielobranżowych w Rzeszowie. Inicjator i współorganizator zbiórek rzemiosła na rzecz budowy Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rzeszowie.

Organizator Mszy Świętych z okazji Dni Papieskich z udziałem pocztów sztandarowych zrzeszonych w Izbie cechów rzemieślniczych. Współorganizator Rzemieślniczego Święta Chleba, świąt patronalnych rzemiosła – piekarzy i cukierników, a zwłaszcza oprawy liturgicznej wszystkich edycji imprezy plenerowej pn. „Kremówka Papieska” wykonywanej corocznie w maju w Rocznicę Urodzin Papieża Św. Jana Pawła II. Uczestniczy w koncelebrowanych Mszach Świętych dla polskich rzemieślników odbywających się w Bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3 w Warszawie.

W prowadzonym przez niego kościele parafialnym pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie odbywają się Msze Święte inicjujące wszystkie centralne uroczystości rzemiosła podkarpackiego, jak zjazdy, jubileusze, czy imprezy plenerowe.

W całym okresie sprawowania funkcji Diecezjalnego Duszpasterza Rzemieślników położył ogromne zasługi w zakresie integracji rzemieślników zrzeszonych w podkarpackich organizacjach cechowych.