04.png

Szablę wręczył Prezes Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie i członek Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego Emil Kunysz w asyście członka Zarządu Izby Rzemieślniczej Kazimierza Raka

XXXVII Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

„Oblubienico Ducha Świętego wspieraj Rzemiosło w służbie Ojczyzny” - to myśl przewodnia tegorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, którą 24 czerwca 2018 r. zorganizowała Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu

dsc07598.JPG

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Izby p.Tadeusz Kawka odznaczony Szablą Kilińskiego

Szablę wręczył Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jan Gogolewski w asyście Zastępcy Prezesa ZRP Jana Klimka oraz Prezesa Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie Emila Kunysza

Diecezjalny Duszpasterz Rzemieślników ks. prał. Władysław Jagustyn został uhonorowany Odznaką Honorową Szabla Kilińskiego (31.07.2018)

01.png
02.png
03.png
05.png
04.png

Ksiądz prałat Władysław Jagustyn jest Diecezjalnym Duszpasterzem Rzemiosła Izby Rzemieślniczej oraz Cechu Rzemiosł Wielobranżowych w Rzeszowie od 2001 r. tj. 17 lat. To uczestnik pielgrzymek rzemieślników do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze, a także inicjator i współorganizator pielgrzymek rzemiosła do miejsc kultu religijnego na Wschodzie (Wilno, Lwów) oraz do Wiednia. Uczestnik uroczystości organizowanych przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie i Cech Rzemiosł Wielobranżowych w Rzeszowie. Inicjator i współorganizator zbiórek rzemiosła na rzecz budowy Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rzeszowie.

Organizator Mszy Świętych z okazji Dni Papieskich z udziałem pocztów sztandarowych zrzeszonych w Izbie cechów rzemieślniczych. Współorganizator Rzemieślniczego Święta Chleba, świąt patronalnych rzemiosła – piekarzy i cukierników, a zwłaszcza oprawy liturgicznej wszystkich edycji imprezy plenerowej pn. „Kremówka Papieska” wykonywanej corocznie w maju w Rocznicę Urodzin Papieża Św. Jana Pawła II. Uczestniczy w koncelebrowanych Mszach Świętych dla polskich rzemieślników odbywających się w Bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3 w Warszawie.

W prowadzonym przez niego kościele parafialnym pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie odbywają się Msze Święte inicjujące wszystkie centralne uroczystości rzemiosła podkarpackiego, jak zjazdy, jubileusze, czy imprezy plenerowe.

W całym okresie sprawowania funkcji Diecezjalnego Duszpasterza Rzemieślników położył ogromne zasługi w zakresie integracji rzemieślników zrzeszonych w podkarpackich organizacjach cechowych.