Czarna księga - prośba o przekazywanie informacji

MPiT we współpracy z Inicjatywą Mobilności Pracy przygotowuje Czarną Księgę bezprawnych praktyk, które stosowane są wobec pracodawców delegujących pracowników w ramach świadczenia usług transgranicznych czy na terenie UE

dsc08057.JPG

XIX Konkurs Wiedzy z zakresu prawa pracy i zasad BHP dla uczniów w rzemiośle wyłonił reprezentantów Podkarpacia w finale krajowym

04.04.2019 r. w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie odbył się XIX Regionalny Konkurs wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników młodocianych zatrudnionych w zakładach rzemieślniczych w celu nauki i przygotowania zawodowego oraz uczniów odbywających praktykę u rzemieślników. Uczestnicy z Mielca są na topie od czterech lat!

dsc-0200.jpg

41. Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego

Został zorganizowany przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Jarosławiu pod patronatem Starosty Powiatu Jarosławskiego oraz Burmistrza Miasta Jarosławia w niedzielę 10 marca 2019 roku. Młodych 34 uczniów fryzjerstwa stanęło w szranki konkursu, który wyłonił reprezentantów naszego regionu w kategorii juniorów do Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego ‘2019 w Poznaniu.

Diecezjalny Duszpasterz Rzemieślników ks. prał. Władysław Jagustyn został uhonorowany Odznaką Honorową Szabla Kilińskiego (31.07.2018)

01.png
02.png
03.png
05.png
04.png

Ksiądz prałat Władysław Jagustyn jest Diecezjalnym Duszpasterzem Rzemiosła Izby Rzemieślniczej oraz Cechu Rzemiosł Wielobranżowych w Rzeszowie od 2001 r. tj. 17 lat. To uczestnik pielgrzymek rzemieślników do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze, a także inicjator i współorganizator pielgrzymek rzemiosła do miejsc kultu religijnego na Wschodzie (Wilno, Lwów) oraz do Wiednia. Uczestnik uroczystości organizowanych przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie i Cech Rzemiosł Wielobranżowych w Rzeszowie. Inicjator i współorganizator zbiórek rzemiosła na rzecz budowy Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rzeszowie.

Organizator Mszy Świętych z okazji Dni Papieskich z udziałem pocztów sztandarowych zrzeszonych w Izbie cechów rzemieślniczych. Współorganizator Rzemieślniczego Święta Chleba, świąt patronalnych rzemiosła – piekarzy i cukierników, a zwłaszcza oprawy liturgicznej wszystkich edycji imprezy plenerowej pn. „Kremówka Papieska” wykonywanej corocznie w maju w Rocznicę Urodzin Papieża Św. Jana Pawła II. Uczestniczy w koncelebrowanych Mszach Świętych dla polskich rzemieślników odbywających się w Bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3 w Warszawie.

W prowadzonym przez niego kościele parafialnym pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie odbywają się Msze Święte inicjujące wszystkie centralne uroczystości rzemiosła podkarpackiego, jak zjazdy, jubileusze, czy imprezy plenerowe.

W całym okresie sprawowania funkcji Diecezjalnego Duszpasterza Rzemieślników położył ogromne zasługi w zakresie integracji rzemieślników zrzeszonych w podkarpackich organizacjach cechowych.