Noworoczne Spotkanie Opłatkowe w 2019 Roku !

W środę 16 stycznia 2019 r. w południe odbyło się w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie Noworoczne Spotkanie Opłatkowe członków organów statutowych Izby, Starszych Cechów, Prezesów i Dyrektorów Spółdzielni Rzemieślniczych, Seniorów Rzemiosła, Kierowników Biur Podkarpackich Cechów oraz pracowników Izby poprowadzone przez Duszpasterzy Rzemiosła, w tym Krajowego Duszpasterza Rzemieślników

XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik”

I miejsce zajęła Ewa Stasiowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. ks. St. Szpetnara w Krośnie. II miejsce zajęła Paulina Dróżdż z Zespołu Szkół Nr 4 w Dębicy im. Mikołaja Kopernika. Obie uczennice pojadą w kwietniu br. na finał krajowy do Wrocławia.

ZAPISY NA KURS PEDAGOGICZNY !

Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie prowadzi nabór na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu w zakładach pracy oraz dla wykładowców pozaszkolnych form kształcenia - pierwsze zajęcia rozpoczną się 23.01.2019 r. o godz. 15.00. Więcej info - po rozwinięciu tytułu.

Diecezjalny Duszpasterz Rzemieślników ks. prał. Władysław Jagustyn został uhonorowany Odznaką Honorową Szabla Kilińskiego (31.07.2018)

01.png
02.png
03.png
05.png
04.png

Ksiądz prałat Władysław Jagustyn jest Diecezjalnym Duszpasterzem Rzemiosła Izby Rzemieślniczej oraz Cechu Rzemiosł Wielobranżowych w Rzeszowie od 2001 r. tj. 17 lat. To uczestnik pielgrzymek rzemieślników do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze, a także inicjator i współorganizator pielgrzymek rzemiosła do miejsc kultu religijnego na Wschodzie (Wilno, Lwów) oraz do Wiednia. Uczestnik uroczystości organizowanych przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie i Cech Rzemiosł Wielobranżowych w Rzeszowie. Inicjator i współorganizator zbiórek rzemiosła na rzecz budowy Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rzeszowie.

Organizator Mszy Świętych z okazji Dni Papieskich z udziałem pocztów sztandarowych zrzeszonych w Izbie cechów rzemieślniczych. Współorganizator Rzemieślniczego Święta Chleba, świąt patronalnych rzemiosła – piekarzy i cukierników, a zwłaszcza oprawy liturgicznej wszystkich edycji imprezy plenerowej pn. „Kremówka Papieska” wykonywanej corocznie w maju w Rocznicę Urodzin Papieża Św. Jana Pawła II. Uczestniczy w koncelebrowanych Mszach Świętych dla polskich rzemieślników odbywających się w Bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3 w Warszawie.

W prowadzonym przez niego kościele parafialnym pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie odbywają się Msze Święte inicjujące wszystkie centralne uroczystości rzemiosła podkarpackiego, jak zjazdy, jubileusze, czy imprezy plenerowe.

W całym okresie sprawowania funkcji Diecezjalnego Duszpasterza Rzemieślników położył ogromne zasługi w zakresie integracji rzemieślników zrzeszonych w podkarpackich organizacjach cechowych.