tarcza-antykryz.jpg

Pakiet pomocy dla firm dotkniętych skutkami pandemii COVID-19

Firmy dotknięte trudną sytuacją finansową związaną z pandemią COVID-19 mogą skorzystać ze specjalnych rozwiązań, przygotowanych przez banki we współpracy z ministerstwami. Skorzystajmy z rządowego programu wsparcia przedsiębiorstw.

logo-brmsip.jpg

Bezpłatne doradztwo przy wypełnianiu wniosków o wsparcie

Zachęcamy zrzeszonych rzemieślników do skorzystania z usług kancelarii prawnych i podatkowych, które świadczą w Woj. Podkarpackim nieodpłatnie swoją pomoc prawną mikro, małym i średnim przedsiębiorcom przy wypełnianiu i składaniu wniosków o wsparcie z racji pandemii. Akcję #RatujBiznes prowadzi Rzecznik MSP.

koronawirus-1.jpg

Młodociani pracownicy w rzemiośle - wyjątkowe rozwiązania w okresie pandemii

Związek Rzemiosła Polskiego, Zespół Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej - przekazuje informacje o kolejnych decyzjach związanych z organizacją szkolenia w rzemiośle

Informacja nt. legalizacji dokumentów kwalifikacyjnych (20.03.2020)

zrp.jpg

Dokumenty przeznaczone do legalizacji należy przesłać pocztą. W tym przypadku niezbędne jest dołączenie następujących załączników:

- wypełniony wniosek o legalizację/ uwierzytelnienie;

- koperta z adresem zwrotnym oraz naklejonym znaczkiem o wartości właściwej dla rodzaju przesyłki;

- kopia przelewu opłaty za legalizację w wysokości 26,00 zł.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie ZRP: https://zrp.pl/dzialalnosc-zrp/oswiata-zawodowa/egzaminy/legalizacja-swiadectw-czeladniczych-i-dyplomow-mistrzowskich/

Z uwagi na zawieszenie transportu lotniczego i wstrzymanie przez Pocztę Polską przyjęć przesyłek do niektórych krajów, w przypadku korespondencyjnego złożenia wniosku o legalizację z zagranicy, uprzejmie prosimy o śledzenie informacji na stronie Poczty Polskiej. ZRP będzie odsyłać dokumenty za granicę w miarę istniejących możliwości.