17 853 62 88 17 853 20 21
IZBA RZEMIEŚLNICZA W RZESZOWIE, UL.GRUNWALDZKA 19, 35-959 RZESZÓW

Aktualności

6.jpg

XXXVII Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

„Oblubienico Ducha Świętego wspieraj Rzemiosło w służbie Ojczyzny” - to myśl przewodnia tegorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, którą 24 czerwca 2018 r. zorganizowała Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu

dsc07598.JPG

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Izby p.Tadeusz Kawka odznaczony Szablą Kilińskiego

Szablę wręczył Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jan Gogolewski w asyście Zastępcy Prezesa ZRP Jana Klimka oraz Prezesa Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie Emila Kunysza

24.jpg

XII Kremówka Papieska w Rzeszowie z okazji rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II

Na rzeszowskim deptaku przy ulicy 3 Maja rozdano ponad 12 tysięcy porcji papieskiej kremówki

zobacz wszystkie

Organy

Jubileuszowy 40 Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego (11.02.2018)

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg

Konkurs odbył się w Hali Sportowej MOSiR w Dębicy. Do zawodów przystąpiło 36 uczestników, w tym 5 w kategorii fryzjerstwa damskiego (fryzura dzienna i fryzura wieczorowa), 31 w kategoriach indywidualnych (fryzura z fal i pierścieni na mokro a'la Monroe – 6, fryzura ślubna z długich włosów – 22, fryzura „Wyobraźnia – klasa – styl” – 3). Uczestnikami konkursu byli wyłącznie uczniowie posiadający aktualną umowę o pracę, odbywający naukę w salonach zrzeszonych w cechach, będących członkami Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie. Wszyscy zawodnicy mieli na wykonanie fryzury określony czas, w którego trakcie samodzielnie zaprezentowali dotychczas zdobyte umiejętności. Po wykonaniu fryzur komisja konkursowa wnikliwie oceniała wykonane prace. Rywalizację w wymienionych kategoriach oceniała 5-osobowa Komisja Konkursowa pod przewodnictwem pana Macieja Zająca, a nad prawidłowym przebiegiem czuwała 11-osobowa Komisja Kontroli, której przewodniczącą była pani Nina Szczekot oraz Arbiter Konkursu – pani Anna Machunik i Sekretarz Konkursu – pani Jadwiga Kalinowska. Po przeprowadzeniu oraz podsumowaniu wszystkich konkurencji wyłoniono następujących laureatów trzech pierwszych miejsc:

Kategoria FRYZJERSTWO DAMSKIE

 1. Elżbieta ZAJACHOWSKA (mistrz szkolący: Wioletta Skóra CRiP DĘBICA)
 2. Paulina KUCA (mistrz szkolący: Stanisława Juźko CRR LUBACZÓW)
 3. Dominika GADZAŁA (mistrz szkolący: Halina Rączka CRR JASŁO)

Konkurencja indywidualna FRYZURA Z FAL I PIERŚCIENI NA MOKRO A'LA MONROE

 1. Paulina WOJDYŁA (mistrz szkolący: Ewa Płocica CRR JAROSŁAW)
 2. Arleta WYCZAWSKA (mistrz szkolący: Stanisława Juźko CRR LUBACZÓW)
 3. Magdalena BAJEK (mistrz szkolący: Agnieszka Bajek CRiP STALOWAWOLA)

Konkurencja indywidualna FRYZURA ŚLUBNA Z DŁUGICH WŁOSÓW

 1. Karolina OZGA (mistrz szkolący: Wioletta Skóra CRiP DĘBICA)
 2. Aleksandra KUSY (mistrz szkolący: Katarzyna Wróbel CRR JAROSŁAW)
 3. Justyna GIL (mistrz szkolący: Justyna Kudroń CRiP DĘBICA)

Konkurencja indywidualna „WYOBRAŹNIA – KLASA – STYL”

 1. Monika WRÓBEL (mistrz szkolący: Dorota Pietracha CRiP DĘBICA)
 2. Aleksandra KUSY (mistrz szkolący: Katarzyna Wróbel CRR JAROSŁAW)
 3. Patrycja WALCZYSZYN (mistrz szkolący: Nina Szczekot CRR PRZEMYŚL)

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez sponsorów, wręczane przez Prezesa Izby pana Emila Kunysza, Przewodniczącą Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko-Kosmetycznej ZRP panią Dorotę Pietracha oraz Starszego Cechu w Dębicy pana Janusza Wiktora, a laureaci trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach okolicznościowe dyplomy laureatów oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodzone uczestniczki otrzymały dodatkowo: za I miejsce - bezpłatne pięciodniowe warsztaty pod kierunkiem mistrza fryzjerstwa Błażeja Adamusa w Częstochowie. Honorowym gościem konkursu był Wojewódzki Komendant OHP w Rzeszowie oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego pan Jerzy Cypryś, który przekonał się o wysokim poziomie konkursu i szczerze pogratulował zwycięzcom sukcesu. Poziom konkursu i osiągnięte wynik świadczą o właściwym szkoleniu uczniów w salonach fryzjerskich oraz wielkim zaangażowaniu pracodawców. Czołowe miejsca w tym roku zostały zdominowane przez uczennice szkolone przez mistrzynie fryzjerstwa zrzeszone w cechu w Dębicy i Jarosławiu, niemniej jednak na podium stanęły również uczennice praktykujące w salonach fryzjerskich będących członkami Cechów Rzemiosł Różnych w Lubaczowie, Jaśle i Przemyślu oraz Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli. Czwórka laureatów pojechała 25 marca 2018 r. do Poznania aby tam w Konkursie Ogólnopolskim walczyć o tytuł Mistrza Polski, który poza ogromnym prestiżem daje nominację do kadry reprezentującej Polskę w Mistrzostwach Świata w 2019 roku.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ich rodzin oraz naukodawców. Celem Konkursu było pobudzenie i rozwijanie zainteresowań wśród uczniów, doskonalenie umiejętności praktycznych, wymiana doświadczeń oraz propagowanie nauki zawodu fryzjerskiego.

Dwie reprezentantki naszego regionu w konkurencjach indywidualnych fryzjerstwa damskiego w kategorii juniorów stanęły na podium Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego ‘2018 - które odbyły się 25.03.2018 r. w Poznaniu.

II miejsce - Paulina WOJDYŁA w konkurencji "FRYZURA Z FAL I PIERŚCIENI NA MOKRO A'LA MONROE"

III miejsce - Monika WRÓBEL w konkurencji „FRYZURA NA OKŁADKĘ - WYOBRAŹNIA – KLASA – STYL”

Serdecznie gratulujemy !!!


Powrót

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami na bieżąco ! Twój adres pozostanie tylko u nas.