kobieca-str-biz.jpg

Kobieca strona biznesu - spojrzenie ...od kuchni

Akademia Przedsiębiorcy wraz z Izbą Rzemieślniczą w Rzeszowie zapraszają na konferencję szkoleniową motywacyjno-edukacyjną pt. „Kobieca strona biznesu” organizowaną w Rzeszowie dnia 28.02.2018 r. Udział w niej jest całkowicie bezpłatny. Więcej info po kliknięciu w tytuł

POŻYCZKI UNIJNE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW Z WOJ. PODKARPACKIEGO

Podstawowe warunki udzielenia wsparcia:
• kwota pożyczki do 120 000 złotych
• na warunkach korzystniejszych niż rynkowe - 1,85%
• okres spłaty: do 60 miesięcy
• karencja w spłacie: do 6 miesięcy od dnia uruchomienia pożyczki albo 3 miesiące w każdym 12-miesięcznym okresie spłaty
• brak prowizji za udzielenie pożyczki
• przeznaczenie pożyczki m.in.: środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, kapitał obrotowy
• wkład własny MŚP nie jest wymagany

logo-zrp-top1.jpg

Projekt Monitorowanie prawa gospodarczego. Prośba o włączenie sie do dyskusji

Jubileuszowy 40 Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego (11.02.2018)

Konkurs odbył się w Hali Sportowej MOSiR w Dębicy. Do zawodów przystąpiło 36 uczestników, w tym 5 w kategorii fryzjerstwa damskiego (fryzura dzienna i fryzura wieczorowa), 31 w kategoriach indywidualnych (fryzura z fal i pierścieni na mokro a'la Monroe – 6, fryzura ślubna z długich włosów – 22, fryzura „Wyobraźnia – klasa – styl” – 3). Uczestnikami konkursu byli wyłącznie uczniowie posiadający aktualną umowę o pracę, odbywający naukę w salonach zrzeszonych w cechach, będących członkami Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie. Wszyscy zawodnicy mieli na wykonanie fryzury określony czas, w którego trakcie samodzielnie zaprezentowali dotychczas zdobyte umiejętności. Po wykonaniu fryzur komisja konkursowa wnikliwie oceniała wykonane prace. Rywalizację w wymienionych kategoriach oceniała 5-osobowa Komisja Konkursowa pod przewodnictwem pana Macieja Zająca, a nad prawidłowym przebiegiem czuwała 11-osobowa Komisja Kontroli, której przewodniczącą była pani Nina Szczekot oraz Arbiter Konkursu – pani Anna Machunik i Sekretarz Konkursu – pani Jadwiga Kalinowska. Po przeprowadzeniu oraz podsumowaniu wszystkich konkurencji wyłoniono następujących laureatów trzech pierwszych miejsc:

Kategoria FRYZJERSTWO DAMSKIE

1. Elżbieta ZAJACHOWSKA (mistrz szkolący: Wioletta Skóra CRiP DĘBICA)
  2. Paulina KUCA (mistrz szkolący: Stanisława Juźko CRR LUBACZÓW)
  3. Dominika GADZAŁA (mistrz szkolący: Halina Rączka CRR JASŁO)

Konkurencja indywidualna FRYZURA Z FAL I PIERŚCIENI NA MOKRO A'LA MONROE

1. Paulina WOJDYŁA (mistrz szkolący: Ewa Płocica CRR JAROSŁAW)
  2. Arleta WYCZAWSKA (mistrz szkolący: Stanisława Juźko CRR LUBACZÓW)
  3. Magdalena BAJEK (mistrz szkolący: Agnieszka Bajek CRiP STALOWAWOLA)

Konkurencja indywidualna FRYZURA ŚLUBNA Z DŁUGICH WŁOSÓW

1. Karolina OZGA (mistrz szkolący: Wioletta Skóra CRiP DĘBICA)
  2. Aleksandra KUSY (mistrz szkolący: Katarzyna Wróbel CRR JAROSŁAW)
  3. Justyna GIL (mistrz szkolący: Justyna Kudroń CRiP DĘBICA)

Konkurencja indywidualna „WYOBRAŹNIA – KLASA – STYL”

1. Monika WRÓBEL (mistrz szkolący: Dorota Pietracha CRiP DĘBICA)
  2. Aleksandra KUSY (mistrz szkolący: Katarzyna Wróbel CRR JAROSŁAW)
  3. Patrycja WALCZYSZYN (mistrz szkolący: Nina Szczekot CRR PRZEMYŚL)

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez sponsorów, wręczane przez Prezesa Izby pana Emila Kunysza, Przewodniczącą Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko-Kosmetycznej ZRP panią Dorotę Pietracha oraz Starszego Cechu w Dębicy pana Janusza Wiktora, a laureaci trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach okolicznościowe dyplomy laureatów oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodzone uczestniczki otrzymały dodatkowo: za I miejsce - bezpłatne pięciodniowe warsztaty pod kierunkiem mistrza fryzjerstwa Błażeja Adamusa w Częstochowie. Honorowym gościem konkursu był Wojewódzki Komendant OHP w Rzeszowie oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego pan Jerzy Cypryś, który przekonał się o wysokim poziomie konkursu i szczerze pogratulował zwycięzcom sukcesu. Poziom konkursu i osiągnięte wynik świadczą o właściwym szkoleniu uczniów w salonach fryzjerskich oraz wielkim zaangażowaniu pracodawców. Czołowe miejsca w tym roku zostały zdominowane przez uczennice szkolone przez mistrzynie fryzjerstwa zrzeszone w cechu w Dębicy i Jarosławiu, niemniej jednak na podium stanęły również uczennice praktykujące w salonach fryzjerskich będących członkami Cechów Rzemiosł Różnych w Lubaczowie, Jaśle i Przemyślu oraz Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli. Czwórka laureatów pojedzie 25 marca 2018 r. do Poznania aby tam w Konkursie Ogólnopolskim walczyć o tytuł Mistrza Polski, który poza ogromnym prestiżem daje nominację do kadry reprezentującej Polskę w Mistrzostwach Świata w 2019 roku.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ich rodzin oraz naukodawców. Celem Konkursu było pobudzenie i rozwijanie zainteresowań wśród uczniów, doskonalenie umiejętności praktycznych, wymiana doświadczeń oraz propagowanie nauki zawodu fryzjerskiego.