kongres-29-09-2020.jpg

Informacja z obrad Kongresu Rzemiosła Polskiego

W tegorocznych obradach Kongresu ZRP wzięła udział reprezentacja trzech delegatów z ramienia naszej Izby pod przewodnictwem Prezesa Izby pana Emila Kunysza

Rzemiosło mieleckie wyróżnione kolejną Szablą im. Jana Kilińskiego

04.JPG

Spotkanie upowszechniające wśród pracodawców Program Usług Rehabilitacji Kompleksowej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) realizuje projekt pn. Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy. Kolejne spotkanie propagujące te działania odbyło się w siedzibie n/Izby z udziałem 12 pracodawców-rzemieślników

Kolejny Regionalny konkurs wiedzy z zakresu prawa pracy i przepisow BHP dla uczniów rzemiosła już za nami ! (06.04.2017)

dsc01.jpg
dsc02.jpg
dsc03.jpg
dsc05.jpg
dsc06.jpg
dsc07.jpg
dsc08.jpg
dsc09.jpg
dsc12.jpg

Konkurs adresowany jest co roku do uczniów rzemiosła czyli młodocianych pracowników zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego w zakładach rzemieślniczych oraz uczniów odbywających praktykę u rzemieślników. Organizatorami Konkursu na etapie regionalnym była Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie oraz zrzeszone w niej cechy rzemieślnicze wraz z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Rzeszowie, przy współpracy Kuratorium Oświaty, których przedstawiciele stanowili komisję konkursową. Po podsumowaniu punktacji z części pisemnej egzaminu do drugiego etapu Konkursu, tj. ścisłego finału zakwalifikowało się siedmiu uczestników z największą ilością punktów, którzy następnie odpowiadali na pytania ustne. Zdobywcami dwóch pierwszych miejsc są uczniowie pobierający praktyczną naukę zawodu w zakładach zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Mielcu:

1)      Gabriela Partykauczennica w zawodzie cukiernikmistrz: Barbara Tyter

2)      Adrian Buryuczeń zawodu monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie mistrz: Bronisław Ryś

Stanowią oni dwuosobowy zespół, który 31 maja br. będzie reprezentował Podkarpacie w finale ogólnokrajowym w Warszawie. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki, a zwycięzcy i finaliści ponadto nagrody rzeczowe i wyróżnienia ufundowane i przygotowane przez organizatorów i współorganizatorów Konkursu.