paryz-1.jpeg

MAMY FRYZJERÓW DRUŻYNOWYCH MISTRZÓW ŚWIATA JUNIORÓW !

Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński, młodzi dębiczanie 16 września 2019 r. zostali drużynowymi Mistrzami Świata Juniorów na Mistrzostwach Świata Fryzjerstwa Artystycznego OMC Hairworld 2019

20190715-2.jpg

Seminarium poświęcone tematyce likwidacji szkód motoryzacyjnych i sytuacji rzemieślniczej branży motoryzacyjnej

W siedzibie Izby dyskutowali rzemieślnicy, rzeczoznawcy oraz biegli sądowi nad koniecznością zmian obecnych warunków likwidacji szkód, zwłaszcza z polis OC i wynikających z nich zagrożeń dla ruchu drogowego oraz dla bezpieczeństwa wszystkich obywateli korzystających z krajowej infrastruktury komunikacyjnej

Trzynasta ‘Papieska Kremówka’ w Rzeszowie

W 2019 roku przypadła 99. rocznica urodzin Karola Wojtyły, stąd ciasto z masą miało 99 metrów długości

MAMY FRYZJERÓW DRUŻYNOWYCH MISTRZÓW ŚWIATA JUNIORÓW ! (16.09.2019)

paryz-2.jpeg
paryz-3.jpeg
paryz-8.jpeg
paryz-6.jpeg
paryz-11.jpeg
paryz-9.jpeg
paryz-1.jpeg

Niech ci wspaniali młodzi ludzie będą inspiracją dla młodzieży w Polsce, bo marzenia się spełniają.
Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński sprawili nam wielką radość odnosząc sensacyjne zwycięstwo jako drużyna na Mistrzostwach Świata Fryzjerstwa Artystycznego w Paryżu OMC Hairworld 2019 , gdzie wspaniale reprezentowali Polskę, Województwo Podkarpackie oraz miasto Dębicę i zajęli I miejsce. W OMC Hairworld 2019 brały udział reprezentacje z 50 państw i ponad 1400 zawodników. Gratulacje dla Mistrzów, ich rodziców oraz trenerów i wszystkich osób trzymających za nich kciuki.

Jestem szczęśliwy - mówi Antoni Kamiński, koordynator projektu „Moje Nowe Kwalifikacje” -że mogłem wraz z całym zespołem Fundacji Educare et Servire, uczestniczyć w początkach przygody z fryzjerstwem Aleksandry i Gniewomira. W ramach projektu unijnego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020, gdzie Instytucją Pośredniczącą był Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, młodzi ludzie przez ponad 600 godzin kursu zawodowego Fryzjer poznali piękny i trudny zawód fryzjerski.
Na 65 dniach intensywnego praktycznego treningu w pracowni fryzjerskiej Educare et Servire na Krakowskiej 25 w Dębicy, poznawali tajniki fryzjerstwa, wykładane przez Mistrzów Fryzjerstwa: Dorotę Pietrachę z Dębicy, Agnieszkę Regulską z Krakowa i Pawła Dudka z Chrzanowa. Wraz z kilkudziesięcioma innymi uczestnikami kursu „Moje Nowe Kwalifikacje”, zdali egzaminy przed komisją Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie i uroczyście odebrali dyplomy czeladnicze podczas Gali Wręczenia Dyplomów w siedzibie EDUCARE et SERVIRE z rąk Mateusza Kutrzeby - Wicedyrektora WUP w Rzeszowie, Emila Kunysza - Prezesa Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie, Ryszarda Telegi - Dyrektora PUP w Dębicy, Mistrzów Kuchmistrzostwa, Fryzjerstwa i Kelnerstwa. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć na stronie www.educare.pl.

Jednym słowem Drużynowi Mistrzowie Świata Fryzjerów Juniorów z Dębicy pierwsze kroki w zawodzie fryzjerskim i tytuł czeladnika osiągnęli właśnie w Dębicy podczas kwalifikacyjnego kursu zawodowego w ramach projektu „Moje Nowe Kwalifikacje”, w ramach RPO WP Oś priorytetowa: IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, działanie 9.5 Podnoszenie kompetencji osób dorosłych w formach pozaszkolnych. Zajęcia szkoleniowe tego projektu odbywały się w siedzibie Fundacji Educare et Servire przy ul. Krakowskiej 25 w Dębicy, gdzie uczestnicy projektu systematycznie przez ponad 600 godzin doskonalili swoje umiejętności i poznawali tajniki zawodowe z pasjonatami - mistrzami fryzjerstwa, kuchmistrzostwa i kelnerstwa.
Dwójka naszych Mistrzów Świata - Aleksandra i Gniewomir - już w czasie trwania projektu wyróżniała się determinacją i wyjątkową solidnością. Wraz z grupą 10 innych uczestników dzięki pracy i poświeceniu swoich mistrzów – trenerów projektu – Doroty Pietrachy, Agnieszki Regulskiej i Pawła Dudka, przygotowywali się do Olimpiady Fryzjerskiej w Gdańsku i w Łodzi, gdzie zdobyli medale i wyróżnienia. Na Mistrzostwach Polski w Poznaniu Gniewomir Kuczyński zdobył 2, a Aleksandra Machnik 3 miejsce i tytuły mistrzów.

Po zakończonym kursie „Moje Nowe Kwalifikacje” w Dębicy Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński wspierani przez swoich rodziców i zaszczepieni pasją zawodową mistrzów fryzjerstwa: Doroty Pietracha z Dębicy, Agnieszki Regulskiej z Krakowa i Pawła Dudka z Chrzanowa, wykazali się olbrzymią determinacją i konsekwencją w dalszych treningach na które wyjeżdżali przez kilka tygodni do Olsztyna.

Dzięki swojej systematycznej pracy, wsparciu najbliższych i głębokiej wierze w spełnienie marzeń osiągnęli najwyższe trofeum – drużynowe Mistrzostwo Świata Juniorów na Mistrzostwach Świata Fryzjerstwa Artystycznego OMC Hairworld 2019 oraz medale indywidualne za 2 i 3 miejsce.

Spełniając swoje marzenia Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński z Dębicy będą zapewne inspiracją dla wielu młodych ludzi w Dębicy, Województwie Podkarpackim i w Polsce.

Niech przykład Aleksandry i Gniewomira będzie dowodem na to, że kształcenie zawodowe może być skuteczne pod warunkiem, że uczeń na swej drodze spotka mistrza – praktyka, który poza umiejętnościami zawodowymi potrafi zaszczepić swoim uczniom zamiłowanie i pasję do wykonywanego zawodu.

Serdeczne gratulacje dla Aleksandry Machnik i Gniewomira Kuczyńskiego – Mistrzów Świata Fryzjerów Juniorów 2019 !!!