Samorząd Podkarpackiego Rzemiosła rozpoczął Nowy 2020 Rok!

We wtorek 14 stycznia 2020 r. odbyło się w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie Noworoczne Spotkanie Opłatkowe członków organów statutowych Izby, Starszych Cechów, Prezesów i Dyrektorów Spółdzielni Rzemieślniczych, Seniorów Rzemiosła, Kierowników Biur Podkarpackich Cechów oraz pracowników Izby poprowadzone przez Duszpasterzy Rzemiosła, w tym Krajowego Duszpasterza Rzemieślników.

15-11-2019-jpg.png

PODSUMOWANIE PROGRAMÓW PREWENCYJNYCH I KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ OIP W RZESZOWIE W ROKU 2019

W sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość podsumowująca działalność promocyjno-prewencyjną tj. konkursy oraz program prewencyjny prowadzone przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie w 2019 r., w której Izbę Rzemieślniczą reprezentował Prezes Zarządu pan Emil Kunysz

dsc08078.JPG

BEZPŁATNE SZKOLENIE PODATKOWE DLA CZŁONKÓW CECHÓW I SPÓŁDZIELNI RZEMIEŚLNICZYCH

Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie w związku z istotnymi zmianami w przepisach podatkowych, które już weszły w życie oraz tymi, które wejdą z początkiem 2020 r. zorganizowała szkolenie pt. „Najważniejsze zmiany w podatkach w okresie 2019/2020”

Nowe porozumienie o współpracy ZRP i MEN zostało już podpisane (29.01.2019)

dsc-0202-300x199.jpg
dsc-0214-300x199.jpg

Pani Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, była gościem II Forum Szkół Rzemiosła w Pałacu Chodkiewiczów. W czasie wydarzenia nastąpił uroczysty moment podpisania porozumienia. Mówi ono o wzajemnej współpracy między ZRP a resortem edukacji w zakresie podnoszenia jakości i efektywności kształcenia zawodowego oraz dostosowywania go do wyzwań rozwojowych i współczesnych potrzeb rynku pracy. W imieniu Związku Rzemiosła Polskiego porozumienie podpisał Prezes Związku Jan Gogolewski.

Porozumienie ma służyć poprawie stanu kształcenia zawodowego w Polsce, tak aby absolwenci byli dobrze wykwalifikowani i przygotowani do wymogów współczesnego rynku pracy. Pani Minister w swej wypowiedzi bardzo pozytywnie oceniła współpracę ze środowiskiem rzemieślniczym w przygotowaniu zmian w prawie oświatowym, duże doświadczenie w kształceniu zawodowym w rzemiośle oraz zaangażowanie rzemiosła w prace nad Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji.

W marcu 2019 r. MEN przygotowuje cykl Regionalnych Kongresów Zawodowych w poszczególnych województwach, które mają być połączone ze spotkaniami z przedstawicielami środowiska rzemieślniczego.

Zapraszamy wszystkie organizacje rzemieślnicze do zapoznania się z filmem promującym polskie szkolnictwo zawodowe pt. Szkolnictwo zawodowe - nauka zawodu w rzemiośle /link poniżej/ oraz pełną treścią porozumienia w zał..

Załączniki: