dsc-0200.jpg

41. Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego

Został zorganizowany przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Jarosławiu pod patronatem Starosty Powiatu Jarosławskiego oraz Burmistrza Miasta Jarosławia w niedzielę 10 marca 2019 roku. Młodych 34 uczniów fryzjerstwa stanęło w szranki konkursu, który wyłonił reprezentantów naszego regionu w kategorii juniorów do Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego ‘2019 w Poznaniu.

Twój e-PIT. Nowa jakość w rozliczeniu podatku

Od 15 lutego 2019 r. na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl została uruchomiona nowa usługa Twój e-PIT. Podatnik samodzielnie wybierze czy chce skorzystać z Twojego e-PIT-a sporządzonego przez administrację skarbową, czy też samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe

dsc-0202-300x199.jpg

Nowe porozumienie o współpracy ZRP i MEN zostało już podpisane

Porozumienie pomiędzy Ministrem Edukacji Narodowej a Związkiem Rzemiosła Polskiego w sprawie współpracy na rzecz poprawy stanu kształcenia zawodowego, a w szczególności realizacji praktycznej nauki zawodu, zostało podpisane!

Nowe porozumienie o współpracy ZRP i MEN zostało już podpisane (29.01.2019)

dsc-0202-300x199.jpg
dsc-0214-300x199.jpg

Pani Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, była gościem II Forum Szkół Rzemiosła w Pałacu Chodkiewiczów. W czasie wydarzenia nastąpił uroczysty moment podpisania porozumienia. Mówi ono o wzajemnej współpracy między ZRP a resortem edukacji w zakresie podnoszenia jakości i efektywności kształcenia zawodowego oraz dostosowywania go do wyzwań rozwojowych i współczesnych potrzeb rynku pracy. W imieniu Związku Rzemiosła Polskiego porozumienie podpisał Prezes Związku Jan Gogolewski.

Porozumienie ma służyć poprawie stanu kształcenia zawodowego w Polsce, tak aby absolwenci byli dobrze wykwalifikowani i przygotowani do wymogów współczesnego rynku pracy. Pani Minister w swej wypowiedzi bardzo pozytywnie oceniła współpracę ze środowiskiem rzemieślniczym w przygotowaniu zmian w prawie oświatowym, duże doświadczenie w kształceniu zawodowym w rzemiośle oraz zaangażowanie rzemiosła w prace nad Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji.

W marcu 2019 r. MEN przygotowuje cykl Regionalnych Kongresów Zawodowych w poszczególnych województwach, które mają być połączone ze spotkaniami z przedstawicielami środowiska rzemieślniczego.

Zapraszamy wszystkie organizacje rzemieślnicze do zapoznania się z filmem promującym polskie szkolnictwo zawodowe pt. Szkolnictwo zawodowe - nauka zawodu w rzemiośle /link poniżej/ oraz pełną treścią porozumienia w zał..

Załączniki: