tarcza-antykryz.jpg

Pakiet pomocy dla firm dotkniętych skutkami pandemii COVID-19

Firmy dotknięte trudną sytuacją finansową związaną z pandemią COVID-19 mogą skorzystać ze specjalnych rozwiązań, przygotowanych przez banki we współpracy z ministerstwami. Skorzystajmy z rządowego programu wsparcia przedsiębiorstw.

logo-brmsip.jpg

Bezpłatne doradztwo przy wypełnianiu wniosków o wsparcie

Zachęcamy zrzeszonych rzemieślników do skorzystania z usług kancelarii prawnych i podatkowych, które świadczą w Woj. Podkarpackim nieodpłatnie swoją pomoc prawną mikro, małym i średnim przedsiębiorcom przy wypełnianiu i składaniu wniosków o wsparcie z racji pandemii. Akcję #RatujBiznes prowadzi Rzecznik MSP.

koronawirus-1.jpg

Młodociani pracownicy w rzemiośle - wyjątkowe rozwiązania w okresie pandemii

Związek Rzemiosła Polskiego, Zespół Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej - przekazuje informacje o kolejnych decyzjach związanych z organizacją szkolenia w rzemiośle

Nowe porozumienie o współpracy ZRP i MEN zostało już podpisane (29.01.2019)

dsc-0202-300x199.jpg
dsc-0214-300x199.jpg

Pani Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, była gościem II Forum Szkół Rzemiosła w Pałacu Chodkiewiczów. W czasie wydarzenia nastąpił uroczysty moment podpisania porozumienia. Mówi ono o wzajemnej współpracy między ZRP a resortem edukacji w zakresie podnoszenia jakości i efektywności kształcenia zawodowego oraz dostosowywania go do wyzwań rozwojowych i współczesnych potrzeb rynku pracy. W imieniu Związku Rzemiosła Polskiego porozumienie podpisał Prezes Związku Jan Gogolewski.

Porozumienie ma służyć poprawie stanu kształcenia zawodowego w Polsce, tak aby absolwenci byli dobrze wykwalifikowani i przygotowani do wymogów współczesnego rynku pracy. Pani Minister w swej wypowiedzi bardzo pozytywnie oceniła współpracę ze środowiskiem rzemieślniczym w przygotowaniu zmian w prawie oświatowym, duże doświadczenie w kształceniu zawodowym w rzemiośle oraz zaangażowanie rzemiosła w prace nad Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji.

W marcu 2019 r. MEN przygotowuje cykl Regionalnych Kongresów Zawodowych w poszczególnych województwach, które mają być połączone ze spotkaniami z przedstawicielami środowiska rzemieślniczego.

Zapraszamy wszystkie organizacje rzemieślnicze do zapoznania się z filmem promującym polskie szkolnictwo zawodowe pt. Szkolnictwo zawodowe - nauka zawodu w rzemiośle /link poniżej/ oraz pełną treścią porozumienia w zał..

Załączniki: