Czarna księga - prośba o przekazywanie informacji

MPiT we współpracy z Inicjatywą Mobilności Pracy przygotowuje Czarną Księgę bezprawnych praktyk, które stosowane są wobec pracodawców delegujących pracowników w ramach świadczenia usług transgranicznych czy na terenie UE

dsc08057.JPG

XIX Konkurs Wiedzy z zakresu prawa pracy i zasad BHP dla uczniów w rzemiośle wyłonił reprezentantów Podkarpacia w finale krajowym

04.04.2019 r. w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie odbył się XIX Regionalny Konkurs wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników młodocianych zatrudnionych w zakładach rzemieślniczych w celu nauki i przygotowania zawodowego oraz uczniów odbywających praktykę u rzemieślników. Uczestnicy z Mielca są na topie od czterech lat!

dsc-0200.jpg

41. Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego

Został zorganizowany przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Jarosławiu pod patronatem Starosty Powiatu Jarosławskiego oraz Burmistrza Miasta Jarosławia w niedzielę 10 marca 2019 roku. Młodych 34 uczniów fryzjerstwa stanęło w szranki konkursu, który wyłonił reprezentantów naszego regionu w kategorii juniorów do Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego ‘2019 w Poznaniu.

Noworoczne Spotkanie Opłatkowe w 2019 Roku ! (16.01.2019)

Wszystkich zebranych powitał serdecznie Prezes Izby Pan Emil Kunysz, po czym przekazał głos przybyłym księżom. Spotkanie Opłatkowe poprowadzili Duszpasterze Rzemieślników: Krajowy - ks. kan. Krzysztof Rusiecki, Diecezjalny ks. prał. Władysław Jagustyn oraz Rejonu Jasielsko-Gorlickiego ks. kan. Tadeusz Gąsiorowski. Po odczytaniu Ewangelii i odśpiewaniu kolędy zebrani wysłuchali krótkiej nauki i komentarza ewangeliczno-środowiskowego, skierowanego do wszystkich przybyłych przez Krajowego Duszpasterza Rzemieślników. Następnie Duszpasterze rozdali opłatki a rzemieślnicy rozpoczęli wspólne łamanie się opłatkiem i składanie sobie wzajemnych życzeń. Na koniec Prezes Izby zaprosił wszystkich na przygotowany poczęstunek.