kongres-29-09-2020.jpg

Informacja z obrad Kongresu Rzemiosła Polskiego

W tegorocznych obradach Kongresu ZRP wzięła udział reprezentacja trzech delegatów z ramienia naszej Izby pod przewodnictwem Prezesa Izby pana Emila Kunysza

Rzemiosło mieleckie wyróżnione kolejną Szablą im. Jana Kilińskiego

04.JPG

Spotkanie upowszechniające wśród pracodawców Program Usług Rehabilitacji Kompleksowej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) realizuje projekt pn. Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy. Kolejne spotkanie propagujące te działania odbyło się w siedzibie n/Izby z udziałem 12 pracodawców-rzemieślników

Podkarpaccy rzemieślnicy spotkali się z Okręgowym Inspektorem Pracy (26.04.2017)

dsc01.jpg
dsc02.jpg
dsc03.jpg
dsc04.jpg

Na zaproszenie Prezesa Izby pana Emila Kunysza z ponad 25 właścicielami podkarpackich małych i średnich zakładów oraz firm rzemieślniczych spotkał się w dniu 26 kwietnia 2017 r. Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie pan Wiesław Łyszczek. Zaprosił zebranych do udziału w konkursie "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" w kat. do 50 oraz 51-250 zatrudnionych. Omówił także planowane działania promocyjno-prewencyjne OIP w Rzeszowie wobec podkarpackiego sektora MiŚP, w tym rzemiosła - których elementem bedą szkolenia informacyjne organizowane m.in. w Krośnie, Przemyślu, Tarnobrzegu i Rzeszowie. Inspekcja oczekuje jedynie na określenie tematu i jego zakresu przy organizacji każdego szkolenia, a później na potwierdzone liczne zgłoszenia. W drugiej części spotkania zebrani rzemieślnicy prezentowali efekty i wnioski z przeprowadzonych przez inspektorów pracy kontroli w m.in. w ich zakładach. W omawianych przypadkach były to kontrole przyjazne, pozytywnie nastawione wobec właściciela i pracodawcy. Oferta Inspektoratu w postaci sektorowych szkoleń informacyjno-prewencyjnych została przez zgromadzonych bardzo dobrze przyjęta a ich rozpropagowanie zostanie zainicjowane wśród członków zrzeszonych cechów rzemieślniczych.