koronawirus-1.jpg

Komentarz ZRP do zwolnienia ze składek ubezpieczeniowych ZUS

Komentarz do art. 31zo ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych

logo-zm-org-pracy-biura-izby.jpg

Informacja nt. obsługi interesantów w Biurze Izby

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce, prosimy o ograniczenie osobistych wizyt Sekretariacie oraz Ośrodku Szkolenia Rzemiosła Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie. Niezbędne dokumenty dot. organizowanych egzaminów kwalifikacyjnych czy spraw samorządowych przyjmujemy TYLKO tradycyjną pocztą lub pocztą elektroniczną!

Wyjątkowe postępowanie wobec pracowników młodocianych w okresie pandemii

Młodociani pracownicy i limit zatrudnienia w ramach mikro, małego i średniego przedsiębiorstwa....

PODSUMOWANIE PROGRAMÓW PREWENCYJNYCH I KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ OIP W RZESZOWIE W ROKU 2019 (15.11.2019)

15-11-2019-jpg.png

W spotkaniu uczestniczył m.in. p. Wiesław Łyszczek - Główny Inspektor Pracy, p. Barbara Kiełt - Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie, p. Lucyna Podhalicz - Wicewojewoda Podkarpacki, p. Jerzy Borcz Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie, p. Jerzy Cypryś Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Wojewódzki Komendant OHP, a także p. Stanisław Kruczek - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz p. Emil Kunysz – Prezes Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie.

Oprócz przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy oraz laureatów konkursów i programu prewencyjnego udział wzięli również przedstawiciele urzędów, instytucji, służb mundurowych oraz partnerzy społeczni z województwa podkarpackiego.

Laureatom konkursów „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy”, „Pracodawca-Organizator Pracy Bezpiecznej", „Buduj Bezpiecznie” oraz program „Zdobądź Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy 2019” wręczone zostały nagrody honorowe w postaci statuetek i dyplomów.