men.jpg

Powrót do zajęć praktycznych uczniów - pracowników młodocianych

Zajęcia praktyczne u pracodawców dla uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami zostają wznowione od 29.06.2020r.

tarcza-antykryz.jpg

Pakiet pomocy dla firm dotkniętych skutkami pandemii COVID-19

Firmy dotknięte trudną sytuacją finansową związaną z pandemią COVID-19 mogą skorzystać ze specjalnych rozwiązań, przygotowanych przez banki we współpracy z ministerstwami. Skorzystajmy z rządowego programu wsparcia przedsiębiorstw.

logo-brmsip.jpg

Bezpłatne doradztwo przy wypełnianiu wniosków o wsparcie

Zachęcamy zrzeszonych rzemieślników do skorzystania z usług kancelarii prawnych i podatkowych, które świadczą w Woj. Podkarpackim nieodpłatnie swoją pomoc prawną mikro, małym i średnim przedsiębiorcom przy wypełnianiu i składaniu wniosków o wsparcie z racji pandemii. Akcję #RatujBiznes prowadzi Rzecznik MSP.

Powrót do zajęć praktycznych uczniów - pracowników młodocianych (26.06.2020)

men.jpg

Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie informuje, że od 29 czerwca br. zostają przywrócone zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły I stopnia będących młodocianymi pracownikami.

Oznacza to, że uczniowie będący młodocianymi pracownikami mają obowiązek realizować przygotowanie zawodowe u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, a także rygoru sanitarnego wymaganego od zakładów pracy w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowi będącemu młodocianym pracownikiem w okresie ferii szkolnych przysługuje urlop wypoczynkowy oraz urlop bezpłatny, zgodnie z przepisami Kodeksu pracy.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało oficjalny komunikat, który znajduje się pod linkiem:

MEN wyda właściwe rozporządzenie, na podstawie którego po 28 czerwca br. wszyscy uczniowie-młodociani pracownicy powracają do realizacji zajęć praktycznych.