kongres-590.jpg

III edycja gospodarczego KONGRESU 590 w Jasionce k.Rzeszowa

Dwa dni 15-16.11.2018 r. gospodarczego Kongresu 590 obfitowały w dyskusje na wiele tematów związanych z otoczeniem działalności także małych i średnich przedsiębiorstw

czeladnik-300x200.jpg

Brońmy egzaminów w rzemiośle

W dniu 15.11.2018 r. w Senacie RP odbyło się posiedzenie Komisji Nauki, Edukacji i Sportu, która dokonała rozpatrzenia ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw. Więcej informacji po rozwinięciu tytułu

2018-09-29.jpg

Wyjazdowe posiedzenie Zarządu

28 września 2018 r. odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Izby Rzemieślniczej w Hotelu „Skalny SPA Bieszczady” w Polańczyku pod przewodnictwem Prezesa Izby Emila Kunysza

Projekt Monitorowanie prawa gospodarczego. Prośba o włączenie sie do dyskusji (04.09.2018)

logo-zrp-top1.jpg

Celem projektu jest monitorowanie zmian w prawie gospodarczym i wypracowanie stanowisk wobec proponowanych rozwiązań w przepisach, które mogą mieć bezpośredni wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej, w tym rzemieślniczej. Ważnym elementem tego procesu jest wsłuchanie się w opinie środowiska rzemieślniczego, by nasze stanowisko o nowych rozwiązaniach prawnych wpłynęło na jakość stanowionego w Polsce prawa gospodarczego. Zebrane uwagi, komentarze i opinie pod poszczególnymi projektami ustaw i rozporządzeń, zamieszczanych na stronie projektu, będą omawiane podczas warsztatów konsultacyjnych z udziałem przedstawicieli wszystkich zrzeszonych w strukturach Związku Rzemiosła Polskiego izb rzemieślniczych.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o rozpowszechnienie informacji na temat prowadzonych konsultacji wśród zrzeszonych w Waszych organizacjach zakładów rzemieślniczych. Jednocześnie zapraszamy do wyrażania uwag i opinii na temat konsultowanych aktów prawnych.

Panel konsultacyjny jest dostępny pod adresem  internetowym www.rzemioslooprawie.zrp.pl lub za pośrednictwem strony internetowej www.zrp.pl.(baner projektu nad aktualnościami).