dsc-0200.jpg

41. Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego

Został zorganizowany przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Jarosławiu pod patronatem Starosty Powiatu Jarosławskiego oraz Burmistrza Miasta Jarosławia w niedzielę 10 marca 2019 roku. Młodych 34 uczniów fryzjerstwa stanęło w szranki konkursu, który wyłonił reprezentantów naszego regionu w kategorii juniorów do Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego ‘2019 w Poznaniu.

Twój e-PIT. Nowa jakość w rozliczeniu podatku

Od 15 lutego 2019 r. na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl została uruchomiona nowa usługa Twój e-PIT. Podatnik samodzielnie wybierze czy chce skorzystać z Twojego e-PIT-a sporządzonego przez administrację skarbową, czy też samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe

dsc-0202-300x199.jpg

Nowe porozumienie o współpracy ZRP i MEN zostało już podpisane

Porozumienie pomiędzy Ministrem Edukacji Narodowej a Związkiem Rzemiosła Polskiego w sprawie współpracy na rzecz poprawy stanu kształcenia zawodowego, a w szczególności realizacji praktycznej nauki zawodu, zostało podpisane!

Rzeszowski cukiernik pan Kazimierz Rak Branżową Osobowością Roku 2017 (06.03.2018)

Pan Kazimierz Rak jest mistrzem cukierniczym i współwłaścicielem Cukierni Julian Orłowski&Kazimierz Rak przy ul. Miodowej w Rzeszowie. Corocznie wraz z Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Cechem Rzemiosł Wielobranżowych oraz Izbą Rzemieślniczą organizuje w stolicy województwa imprezę "Kremówka Papieska" i "Kaziuki". Cukiernia słynie z wypieków ciast i wyrobu lodów o tradycyjnych recepturach, oryginalnych słodkich szopek oraz czekoladowych świątecznych zajączków.

Od 16 listopada 2017 r. jest członkiem Zarządu Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie.