men.jpg

Powrót do zajęć praktycznych uczniów - pracowników młodocianych

Zajęcia praktyczne u pracodawców dla uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami zostają wznowione od 29.06.2020r.

tarcza-antykryz.jpg

Pakiet pomocy dla firm dotkniętych skutkami pandemii COVID-19

Firmy dotknięte trudną sytuacją finansową związaną z pandemią COVID-19 mogą skorzystać ze specjalnych rozwiązań, przygotowanych przez banki we współpracy z ministerstwami. Skorzystajmy z rządowego programu wsparcia przedsiębiorstw.

logo-brmsip.jpg

Bezpłatne doradztwo przy wypełnianiu wniosków o wsparcie

Zachęcamy zrzeszonych rzemieślników do skorzystania z usług kancelarii prawnych i podatkowych, które świadczą w Woj. Podkarpackim nieodpłatnie swoją pomoc prawną mikro, małym i średnim przedsiębiorcom przy wypełnianiu i składaniu wniosków o wsparcie z racji pandemii. Akcję #RatujBiznes prowadzi Rzecznik MSP.

Samorząd Podkarpackiego Rzemiosła rozpoczął Nowy 2020 Rok! (14.01.2020)

Wszystkich zebranych powitał serdecznie Prezes Izby Pan Emil Kunysz, po czym przekazał głos przybyłym księżom. Spotkanie Opłatkowe poprowadzili Duszpasterze Rzemieślników: Krajowy - ks. kan. Krzysztof Rusiecki, Diecezjalny ks. prał. Władysław Jagustyn oraz Rejonu Jasielsko-Gorlickiego ks. kan. Tadeusz Gąsiorowski. Po odczytaniu Ewangelii i odśpiewaniu kolędy zebrani wysłuchali krótkiej nauki i komentarza ewangeliczno-środowiskowego, skierowanych do zebranych przez Krajowego oraz Diecezjalnego Duszpasterzy Rzemieślników. Zwrócono w nich uwagę na przekaz wiary oraz podkreślono kilka istotnych w tym jubileuszowym roku wydarzeń związanych m.in. ze środowiskiem rzemieślniczym i Podkarpaciem, tj. na:

- planowaną na 31.05.2020 r. organizację dużej XIV edycji Jubileuszowej „Kremówki Papieskiej” o długości 100 m.b. z okazji obchodów setnej Rocznicy Urodzin Świętego Jana Pawła II, której oprawę powinni podkreślić także podkarpaccy rzemieślnicy, delegując poczty sztandarowe zrzeszonych cechów;

- ogłoszoną na 7.06.2020 r. beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, której na Pl. Piłsudskiego w Warszawie dokona papieski wysłannik, prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych – a przecież internowany Prymas Tysiąclecia był więziony w latach 50-tych w bieszczadzkiej Komańczy i podkarpaccy rzemieślnicy z cechowymi pocztami sztandarowymi będą swą obecnością na tej Mszy Św. też dziękować za 33-letnią posługę prymasowską Błogosławionego kard. Wyszyńskiego;

- 100-rocznicę tzw. bitwy warszawskiej, zwyczajowo zwanej „Cudem nad Wisłą” stoczonej w dn. 13-25 sierpnia 1920 r. w czasie wojny polsko-bolszewickiej, która zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliła plany rozprzestrzenienia komunizmu na Europę Zachodnią – określana także 18-tą z przełomowych bitew w historii świata, dała ona również naszemu krajowi wyzwalającemu się spod zaborów przynajmniej dwadzieścia lat na odbudowę swojej tożsamości.

Następnie Prezes Izby rozdał zgromadzonym poświęcone opłatki a rzemieślnicy rozpoczęli wspólne łamanie się opłatkiem i składanie sobie wzajemnych życzeń. Na koniec Prezes Izby zaprosił wszystkich na przygotowany poczęstunek.