Samorząd Podkarpackiego Rzemiosła rozpoczął Nowy 2020 Rok!

We wtorek 14 stycznia 2020 r. odbyło się w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie Noworoczne Spotkanie Opłatkowe członków organów statutowych Izby, Starszych Cechów, Prezesów i Dyrektorów Spółdzielni Rzemieślniczych, Seniorów Rzemiosła, Kierowników Biur Podkarpackich Cechów oraz pracowników Izby poprowadzone przez Duszpasterzy Rzemiosła, w tym Krajowego Duszpasterza Rzemieślników.

15-11-2019-jpg.png

PODSUMOWANIE PROGRAMÓW PREWENCYJNYCH I KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ OIP W RZESZOWIE W ROKU 2019

W sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość podsumowująca działalność promocyjno-prewencyjną tj. konkursy oraz program prewencyjny prowadzone przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie w 2019 r., w której Izbę Rzemieślniczą reprezentował Prezes Zarządu pan Emil Kunysz

dsc08078.JPG

BEZPŁATNE SZKOLENIE PODATKOWE DLA CZŁONKÓW CECHÓW I SPÓŁDZIELNI RZEMIEŚLNICZYCH

Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie w związku z istotnymi zmianami w przepisach podatkowych, które już weszły w życie oraz tymi, które wejdą z początkiem 2020 r. zorganizowała szkolenie pt. „Najważniejsze zmiany w podatkach w okresie 2019/2020”

Samorząd Podkarpackiego Rzemiosła rozpoczął Nowy 2020 Rok! (14.01.2020)

Wszystkich zebranych powitał serdecznie Prezes Izby Pan Emil Kunysz, po czym przekazał głos przybyłym księżom. Spotkanie Opłatkowe poprowadzili Duszpasterze Rzemieślników: Krajowy - ks. kan. Krzysztof Rusiecki, Diecezjalny ks. prał. Władysław Jagustyn oraz Rejonu Jasielsko-Gorlickiego ks. kan. Tadeusz Gąsiorowski. Po odczytaniu Ewangelii i odśpiewaniu kolędy zebrani wysłuchali krótkiej nauki i komentarza ewangeliczno-środowiskowego, skierowanych do zebranych przez Krajowego oraz Diecezjalnego Duszpasterzy Rzemieślników. Zwrócono w nich uwagę na przekaz wiary oraz podkreślono kilka istotnych w tym jubileuszowym roku wydarzeń związanych m.in. ze środowiskiem rzemieślniczym i Podkarpaciem, tj. na:

- planowaną na 31.05.2020 r. organizację dużej XIV edycji Jubileuszowej „Kremówki Papieskiej” o długości 100 m.b. z okazji obchodów setnej Rocznicy Urodzin Świętego Jana Pawła II, której oprawę powinni podkreślić także podkarpaccy rzemieślnicy, delegując poczty sztandarowe zrzeszonych cechów;

- ogłoszoną na 7.06.2020 r. beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, której na Pl. Piłsudskiego w Warszawie dokona papieski wysłannik, prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych – a przecież internowany Prymas Tysiąclecia był więziony w latach 50-tych w bieszczadzkiej Komańczy i podkarpaccy rzemieślnicy z cechowymi pocztami sztandarowymi będą swą obecnością na tej Mszy Św. też dziękować za 33-letnią posługę prymasowską Błogosławionego kard. Wyszyńskiego;

- 100-rocznicę tzw. bitwy warszawskiej, zwyczajowo zwanej „Cudem nad Wisłą” stoczonej w dn. 13-25 sierpnia 1920 r. w czasie wojny polsko-bolszewickiej, która zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliła plany rozprzestrzenienia komunizmu na Europę Zachodnią – określana także 18-tą z przełomowych bitew w historii świata, dała ona również naszemu krajowi wyzwalającemu się spod zaborów przynajmniej dwadzieścia lat na odbudowę swojej tożsamości.

Następnie Prezes Izby rozdał zgromadzonym poświęcone opłatki a rzemieślnicy rozpoczęli wspólne łamanie się opłatkiem i składanie sobie wzajemnych życzeń. Na koniec Prezes Izby zaprosił wszystkich na przygotowany poczęstunek.