koronawirus-1.jpg

Komentarz ZRP do zwolnienia ze składek ubezpieczeniowych ZUS

Komentarz do art. 31zo ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych

logo-zm-org-pracy-biura-izby.jpg

Informacja nt. obsługi interesantów w Biurze Izby

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce, prosimy o ograniczenie osobistych wizyt Sekretariacie oraz Ośrodku Szkolenia Rzemiosła Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie. Niezbędne dokumenty dot. organizowanych egzaminów kwalifikacyjnych czy spraw samorządowych przyjmujemy TYLKO tradycyjną pocztą lub pocztą elektroniczną!

Wyjątkowe postępowanie wobec pracowników młodocianych w okresie pandemii

Młodociani pracownicy i limit zatrudnienia w ramach mikro, małego i średniego przedsiębiorstwa....

Samorząd Podkarpackiego Rzemiosła rozpoczął Nowy 2020 Rok! (14.01.2020)

Wszystkich zebranych powitał serdecznie Prezes Izby Pan Emil Kunysz, po czym przekazał głos przybyłym księżom. Spotkanie Opłatkowe poprowadzili Duszpasterze Rzemieślników: Krajowy - ks. kan. Krzysztof Rusiecki, Diecezjalny ks. prał. Władysław Jagustyn oraz Rejonu Jasielsko-Gorlickiego ks. kan. Tadeusz Gąsiorowski. Po odczytaniu Ewangelii i odśpiewaniu kolędy zebrani wysłuchali krótkiej nauki i komentarza ewangeliczno-środowiskowego, skierowanych do zebranych przez Krajowego oraz Diecezjalnego Duszpasterzy Rzemieślników. Zwrócono w nich uwagę na przekaz wiary oraz podkreślono kilka istotnych w tym jubileuszowym roku wydarzeń związanych m.in. ze środowiskiem rzemieślniczym i Podkarpaciem, tj. na:

- planowaną na 31.05.2020 r. organizację dużej XIV edycji Jubileuszowej „Kremówki Papieskiej” o długości 100 m.b. z okazji obchodów setnej Rocznicy Urodzin Świętego Jana Pawła II, której oprawę powinni podkreślić także podkarpaccy rzemieślnicy, delegując poczty sztandarowe zrzeszonych cechów;

- ogłoszoną na 7.06.2020 r. beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, której na Pl. Piłsudskiego w Warszawie dokona papieski wysłannik, prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych – a przecież internowany Prymas Tysiąclecia był więziony w latach 50-tych w bieszczadzkiej Komańczy i podkarpaccy rzemieślnicy z cechowymi pocztami sztandarowymi będą swą obecnością na tej Mszy Św. też dziękować za 33-letnią posługę prymasowską Błogosławionego kard. Wyszyńskiego;

- 100-rocznicę tzw. bitwy warszawskiej, zwyczajowo zwanej „Cudem nad Wisłą” stoczonej w dn. 13-25 sierpnia 1920 r. w czasie wojny polsko-bolszewickiej, która zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliła plany rozprzestrzenienia komunizmu na Europę Zachodnią – określana także 18-tą z przełomowych bitew w historii świata, dała ona również naszemu krajowi wyzwalającemu się spod zaborów przynajmniej dwadzieścia lat na odbudowę swojej tożsamości.

Następnie Prezes Izby rozdał zgromadzonym poświęcone opłatki a rzemieślnicy rozpoczęli wspólne łamanie się opłatkiem i składanie sobie wzajemnych życzeń. Na koniec Prezes Izby zaprosił wszystkich na przygotowany poczęstunek.