04.JPG

Spotkanie upowszechniające wśród pracodawców Program Usług Rehabilitacji Kompleksowej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) realizuje projekt pn. Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy. Kolejne spotkanie propagujące te działania odbyło się w siedzibie n/Izby z udziałem 12 pracodawców-rzemieślników

men.jpg

Powrót do zajęć praktycznych uczniów - pracowników młodocianych

Zajęcia praktyczne u pracodawców dla uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami zostają wznowione od 29.06.2020r.

tarcza-antykryz.jpg

Pakiet pomocy dla firm dotkniętych skutkami pandemii COVID-19

Firmy dotknięte trudną sytuacją finansową związaną z pandemią COVID-19 mogą skorzystać ze specjalnych rozwiązań, przygotowanych przez banki we współpracy z ministerstwami. Skorzystajmy z rządowego programu wsparcia przedsiębiorstw.

Trzynasta ‘Papieska Kremówka’ w Rzeszowie (26.05.2019)

Z tej okazji cukiernicy w Rzeszowie tradycyjnie już przygotowali tzw. papieską kremówkę, która tym razem miała 99 metrów. Impreza, której towarzyszył festyn „Bądźmy razem” organizowany przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej z okazji Dnia Matki, odbyła się już po raz trzynasty.

Kremówkę przygotowali cukiernicy z ulicy Miodowej - Cukiernia "Julian Orłowski & Kazimierz Rak" oraz Cukiernia Radosława Raka z Zaczernia. Ciasto zostało wypieczone w cukierni na Zaczerniu, a kremem przełożono na Miodowej w Rzeszowie. Organizatorem byli rzeszowscy cukiernicy oraz rzemieślnicy z innych branż zrzeszeni w Cechu Rzemiosł Wielobranżowych z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 17 w Rzeszowie ze wsparciem Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie.

Kremówka została rozdana w niedzielę 26 maja mieszkańcom Rzeszowa i gościom uczestniczącym w południowej /godz. 12.15/ Mszy Świętej odprawionej w Kościele p.w. Świętego Krzyża przy ul. 3-go Maja. Po skosztowaniu jubileuszowego ciasta z kremem oraz występie różnych zespołów, Caritas Diecezji Rzeszowskiej zaprosił na rodzinny festyn na rzeszowskim Rynku pn. "Bądźmy Razem" z okazji Dnia Matki i Dziecka.