Samorząd Podkarpackiego Rzemiosła rozpoczął Nowy 2020 Rok!

We wtorek 14 stycznia 2020 r. odbyło się w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie Noworoczne Spotkanie Opłatkowe członków organów statutowych Izby, Starszych Cechów, Prezesów i Dyrektorów Spółdzielni Rzemieślniczych, Seniorów Rzemiosła, Kierowników Biur Podkarpackich Cechów oraz pracowników Izby poprowadzone przez Duszpasterzy Rzemiosła, w tym Krajowego Duszpasterza Rzemieślników.

15-11-2019-jpg.png

PODSUMOWANIE PROGRAMÓW PREWENCYJNYCH I KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ OIP W RZESZOWIE W ROKU 2019

W sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość podsumowująca działalność promocyjno-prewencyjną tj. konkursy oraz program prewencyjny prowadzone przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie w 2019 r., w której Izbę Rzemieślniczą reprezentował Prezes Zarządu pan Emil Kunysz

dsc08078.JPG

BEZPŁATNE SZKOLENIE PODATKOWE DLA CZŁONKÓW CECHÓW I SPÓŁDZIELNI RZEMIEŚLNICZYCH

Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie w związku z istotnymi zmianami w przepisach podatkowych, które już weszły w życie oraz tymi, które wejdą z początkiem 2020 r. zorganizowała szkolenie pt. „Najważniejsze zmiany w podatkach w okresie 2019/2020”

Trzynasta ‘Papieska Kremówka’ w Rzeszowie (26.05.2019)

Z tej okazji cukiernicy w Rzeszowie tradycyjnie już przygotowali tzw. papieską kremówkę, która tym razem miała 99 metrów. Impreza, której towarzyszył festyn „Bądźmy razem” organizowany przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej z okazji Dnia Matki, odbyła się już po raz trzynasty.

Kremówkę przygotowali cukiernicy z ulicy Miodowej - Cukiernia "Julian Orłowski & Kazimierz Rak" oraz Cukiernia Radosława Raka z Zaczernia. Ciasto zostało wypieczone w cukierni na Zaczerniu, a kremem przełożono na Miodowej w Rzeszowie. Organizatorem byli rzeszowscy cukiernicy oraz rzemieślnicy z innych branż zrzeszeni w Cechu Rzemiosł Wielobranżowych z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 17 w Rzeszowie ze wsparciem Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie.

Kremówka została rozdana w niedzielę 26 maja mieszkańcom Rzeszowa i gościom uczestniczącym w południowej /godz. 12.15/ Mszy Świętej odprawionej w Kościele p.w. Świętego Krzyża przy ul. 3-go Maja. Po skosztowaniu jubileuszowego ciasta z kremem oraz występie różnych zespołów, Caritas Diecezji Rzeszowskiej zaprosił na rodzinny festyn na rzeszowskim Rynku pn. "Bądźmy Razem" z okazji Dnia Matki i Dziecka.