szopka-2020-6.jpg

Piernikowa Szopka do podziwiania w Cukierni na Miodowej

Tradycji stało się zadość i okazałą szopkę przygotowano w Cukierni przy ul. Miodowej 1B w Rzeszowie

pracod-czekaj-na-uczniow.jpg

Od 30 listopada br. wróciło kształcenie praktyczne uczniów - pracowników młodocianych

Zajęcia praktyczne u pracodawców dla uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami zostały wznowione od 30.11.2020r.

kongres-29-09-2020.jpg

Informacja z obrad Kongresu Rzemiosła Polskiego

W tegorocznych obradach Kongresu ZRP wzięła udział reprezentacja trzech delegatów z ramienia naszej Izby pod przewodnictwem Prezesa Izby pana Emila Kunysza

Trzynasta ‘Papieska Kremówka’ w Rzeszowie (26.05.2019)

Z tej okazji cukiernicy w Rzeszowie tradycyjnie już przygotowali tzw. papieską kremówkę, która tym razem miała 99 metrów. Impreza, której towarzyszył festyn „Bądźmy razem” organizowany przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej z okazji Dnia Matki, odbyła się już po raz trzynasty.

Kremówkę przygotowali cukiernicy z ulicy Miodowej - Cukiernia "Julian Orłowski & Kazimierz Rak" oraz Cukiernia Radosława Raka z Zaczernia. Ciasto zostało wypieczone w cukierni na Zaczerniu, a kremem przełożono na Miodowej w Rzeszowie. Organizatorem byli rzeszowscy cukiernicy oraz rzemieślnicy z innych branż zrzeszeni w Cechu Rzemiosł Wielobranżowych z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 17 w Rzeszowie ze wsparciem Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie.

Kremówka została rozdana w niedzielę 26 maja mieszkańcom Rzeszowa i gościom uczestniczącym w południowej /godz. 12.15/ Mszy Świętej odprawionej w Kościele p.w. Świętego Krzyża przy ul. 3-go Maja. Po skosztowaniu jubileuszowego ciasta z kremem oraz występie różnych zespołów, Caritas Diecezji Rzeszowskiej zaprosił na rodzinny festyn na rzeszowskim Rynku pn. "Bądźmy Razem" z okazji Dnia Matki i Dziecka.