20190715-2.jpg

Seminarium poświęcone tematyce likwidacji szkód motoryzacyjnych i sytuacji rzemieślniczej branży motoryzacyjnej

W siedzibie Izby dyskutowali rzemieślnicy, rzeczoznawcy oraz biegli sądowi nad koniecznością zmian obecnych warunków likwidacji szkód, zwłaszcza z polis OC i wynikających z nich zagrożeń dla ruchu drogowego oraz dla bezpieczeństwa wszystkich obywateli korzystających z krajowej infrastruktury komunikacyjnej

Trzynasta ‘Papieska Kremówka’ w Rzeszowie

W tym roku przypadła 99. rocznica urodzin Karola Wojtyły, stąd ciasto z masą miało 99 metrów długości

ewe-logo.png

Early Warning Europe - Pomoc przedsiębiorcom w trudnościach

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Fundacja Firmy Rodzinne realizują projekt Early Warning Europe, którego celem jest udzielanie pomocy firmom i przedsiębiorcom przeżywającym trudności i sytuacje kryzysowe

Trzynasta ‘Papieska Kremówka’ w Rzeszowie (26.05.2019)

Z tej okazji cukiernicy w Rzeszowie tradycyjnie już przygotowali tzw. papieską kremówkę, która tym razem miała 99 metrów. Impreza, której towarzyszył festyn „Bądźmy razem” organizowany przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej z okazji Dnia Matki, odbyła się już po raz trzynasty.

Kremówkę przygotowali cukiernicy z ulicy Miodowej - Cukiernia "Julian Orłowski & Kazimierz Rak" oraz Cukiernia Radosława Raka z Zaczernia. Ciasto zostało wypieczone w cukierni na Zaczerniu, a kremem przełożono na Miodowej w Rzeszowie. Organizatorem byli rzeszowscy cukiernicy oraz rzemieślnicy z innych branż zrzeszeni w Cechu Rzemiosł Wielobranżowych z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 17 w Rzeszowie ze wsparciem Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie.

Kremówka została rozdana w niedzielę 26 maja mieszkańcom Rzeszowa i gościom uczestniczącym w południowej /godz. 12.15/ Mszy Świętej odprawionej w Kościele p.w. Świętego Krzyża przy ul. 3-go Maja. Po skosztowaniu jubileuszowego ciasta z kremem oraz występie różnych zespołów, Caritas Diecezji Rzeszowskiej zaprosił na rodzinny festyn na rzeszowskim Rynku pn. "Bądźmy Razem" z okazji Dnia Matki i Dziecka.