kongres-29-09-2020.jpg

Informacja z obrad Kongresu Rzemiosła Polskiego

W tegorocznych obradach Kongresu ZRP wzięła udział reprezentacja trzech delegatów z ramienia naszej Izby pod przewodnictwem Prezesa Izby pana Emila Kunysza

Rzemiosło mieleckie wyróżnione kolejną Szablą im. Jana Kilińskiego

04.JPG

Spotkanie upowszechniające wśród pracodawców Program Usług Rehabilitacji Kompleksowej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) realizuje projekt pn. Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy. Kolejne spotkanie propagujące te działania odbyło się w siedzibie n/Izby z udziałem 12 pracodawców-rzemieślników

XI edycja Kremówki Papieskiej na rzeszowskim śródmiejskim deptaku (28.05.2017)

dsc01.jpg
dsc02.jpg
dsc03.jpg
dsc04.jpg
dsc05.jpg
dsc06.jpg
dsc07.jpg
dsc08.jpg

Ciasto zostało wypieczone w cukierni na Zaczerniu, a kremem przełożono na Miodowej w Rzeszowie. Skład surowcowy to ok. 300 kg mąki, 800 litrów mleka, 150 kg cukru, 3 tys. jaj, 25 litrów rumu, 200 kg masła, 800 kg margaryny, 50 kg rodzynek, 25 kg cukru pudru do posypania, 200 kg proszku budyniowego. Tyle składników potrzeba było do wykonania tak gigantycznej Jubileuszowej Kremówki Papieskiej. Organizatorem byli rzeszowscy cukiernicy oraz rzemieślnicy z innych branż zrzeszeni w Cechu Rzemiosł Wielobranżowych z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 17 w Rzeszowie ze wsparciem Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie.

W rozpoczęciu otwartej plenerowej imprezy wzięli udział m.in. Ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Prezes Izby Emil Kunysz, Starszy Cechu Rzemiosł Wielobranżowych Leon Hoffman, cukiernicy - przedstawiciele Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, poczty sztandarowe kilku podkarpackich cechów, a przede wszystkim główni organizatorzy oraz inicjatorzy tej imprezy panowie Julian Orłowski i Kazimierz Rak z synem Radosławem.

Po skosztowaniu jubileuszowego ciasta z kremem oraz występie Zespołu Mażoretek, Caritas Diecezji Rzeszowskiej zaprosił na rodzinny festyn na rzeszowskim Rynku pn. "Bądźmy Razem" z okazji Dnia Matki i Dziecka oraz "Marszu dla Życia i Rodziny". Były śpiewy, tańce, pokaz akrobatów, pokaz Orkiestry Szałamaistek, gry, konkursy, a wieczorem o godz. 20.30 Apel Jasnogórski. Rzeszowscy cukiernicy serdecznie zapraszają za rok!