Noworoczne Spotkanie Opłatkowe w 2019 Roku !

W środę 16 stycznia 2019 r. w południe odbyło się w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie Noworoczne Spotkanie Opłatkowe członków organów statutowych Izby, Starszych Cechów, Prezesów i Dyrektorów Spółdzielni Rzemieślniczych, Seniorów Rzemiosła, Kierowników Biur Podkarpackich Cechów oraz pracowników Izby poprowadzone przez Duszpasterzy Rzemiosła, w tym Krajowego Duszpasterza Rzemieślników

XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik”

I miejsce zajęła Ewa Stasiowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. ks. St. Szpetnara w Krośnie. II miejsce zajęła Paulina Dróżdż z Zespołu Szkół Nr 4 w Dębicy im. Mikołaja Kopernika. Obie uczennice pojadą w kwietniu br. na finał krajowy do Wrocławia.

ZAPISY NA KURS PEDAGOGICZNY !

Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie prowadzi nabór na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu w zakładach pracy oraz dla wykładowców pozaszkolnych form kształcenia - pierwsze zajęcia rozpoczną się 23.01.2019 r. o godz. 15.00. Więcej info - po rozwinięciu tytułu.

XII Kremówka Papieska w Rzeszowie z okazji rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II (20.05.2018)

Z każdym rokiem kremówka jest o metr dłuższa. Tym razem miała ona 98 metrów. Przygotowania do stworzenia tak długiej kremówki trwały przez kilka dni. Zaangażowali się w nie rzeszowscy rzemieślnicy i cukiernicy na czele z Kazimierzem Rakiem. W rozpoczęciu tej otwartej plenerowej imprezy wzięli udział m.in. Ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Prezes Izby Emil Kunysz, Starszy Cechu Rzemiosł Wielobranżowych Leon Hoffman, a przede wszystkim główni organizatorzy oraz inicjatorzy tej imprezy panowie Kazimierz Rak z synami Radosławem i Jakubem, a także pozostałym zespołem Cukierni na Miodowej.

Po kremówce na rzeszowskim Rynku odbył się Piknik Rodzinny „Bądźmy razem”, zorganizowany przez Caritas.