Czarna księga - prośba o przekazywanie informacji

MPiT we współpracy z Inicjatywą Mobilności Pracy przygotowuje Czarną Księgę bezprawnych praktyk, które stosowane są wobec pracodawców delegujących pracowników w ramach świadczenia usług transgranicznych czy na terenie UE

dsc08057.JPG

XIX Konkurs Wiedzy z zakresu prawa pracy i zasad BHP dla uczniów w rzemiośle wyłonił reprezentantów Podkarpacia w finale krajowym

04.04.2019 r. w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie odbył się XIX Regionalny Konkurs wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników młodocianych zatrudnionych w zakładach rzemieślniczych w celu nauki i przygotowania zawodowego oraz uczniów odbywających praktykę u rzemieślników. Uczestnicy z Mielca są na topie od czterech lat!

dsc-0200.jpg

41. Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego

Został zorganizowany przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Jarosławiu pod patronatem Starosty Powiatu Jarosławskiego oraz Burmistrza Miasta Jarosławia w niedzielę 10 marca 2019 roku. Młodych 34 uczniów fryzjerstwa stanęło w szranki konkursu, który wyłonił reprezentantów naszego regionu w kategorii juniorów do Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego ‘2019 w Poznaniu.

XII Kremówka Papieska w Rzeszowie z okazji rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II (20.05.2018)

Z każdym rokiem kremówka jest o metr dłuższa. Tym razem miała ona 98 metrów. Przygotowania do stworzenia tak długiej kremówki trwały przez kilka dni. Zaangażowali się w nie rzeszowscy rzemieślnicy i cukiernicy na czele z Kazimierzem Rakiem. W rozpoczęciu tej otwartej plenerowej imprezy wzięli udział m.in. Ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Prezes Izby Emil Kunysz, Starszy Cechu Rzemiosł Wielobranżowych Leon Hoffman, a przede wszystkim główni organizatorzy oraz inicjatorzy tej imprezy panowie Kazimierz Rak z synami Radosławem i Jakubem, a także pozostałym zespołem Cukierni na Miodowej.

Po kremówce na rzeszowskim Rynku odbył się Piknik Rodzinny „Bądźmy razem”, zorganizowany przez Caritas.