04.png

Diecezjalny Duszpasterz Rzemieślników ks. prał. Władysław Jagustyn został uhonorowany Odznaką Honorową Szabla Kilińskiego

Szablę wręczył Prezes Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie i członek Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego Emil Kunysz w asyście członka Zarządu Izby Rzemieślniczej Kazimierza Raka

XXXVII Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

„Oblubienico Ducha Świętego wspieraj Rzemiosło w służbie Ojczyzny” - to myśl przewodnia tegorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, którą 24 czerwca 2018 r. zorganizowała Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu

dsc07598.JPG

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Izby p.Tadeusz Kawka odznaczony Szablą Kilińskiego

Szablę wręczył Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jan Gogolewski w asyście Zastępcy Prezesa ZRP Jana Klimka oraz Prezesa Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie Emila Kunysza

XII Kremówka Papieska w Rzeszowie z okazji rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II (20.05.2018)

Z każdym rokiem kremówka jest o metr dłuższa. Tym razem miała ona 98 metrów. Przygotowania do stworzenia tak długiej kremówki trwały przez kilka dni. Zaangażowali się w nie rzeszowscy rzemieślnicy i cukiernicy na czele z Kazimierzem Rakiem. W rozpoczęciu tej otwartej plenerowej imprezy wzięli udział m.in. Ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Prezes Izby Emil Kunysz, Starszy Cechu Rzemiosł Wielobranżowych Leon Hoffman, a przede wszystkim główni organizatorzy oraz inicjatorzy tej imprezy panowie Kazimierz Rak z synami Radosławem i Jakubem, a także pozostałym zespołem Cukierni na Miodowej.

Po kremówce na rzeszowskim Rynku odbył się Piknik Rodzinny „Bądźmy razem”, zorganizowany przez Caritas.