kongres-29-09-2020.jpg

Informacja z obrad Kongresu Rzemiosła Polskiego

W tegorocznych obradach Kongresu ZRP wzięła udział reprezentacja trzech delegatów z ramienia naszej Izby pod przewodnictwem Prezesa Izby pana Emila Kunysza

Rzemiosło mieleckie wyróżnione kolejną Szablą im. Jana Kilińskiego

04.JPG

Spotkanie upowszechniające wśród pracodawców Program Usług Rehabilitacji Kompleksowej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) realizuje projekt pn. Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy. Kolejne spotkanie propagujące te działania odbyło się w siedzibie n/Izby z udziałem 12 pracodawców-rzemieślników

XII ZJAZD PODKARPACKIEGO RZEMIOSŁA (16.11.2017)

2017-11-16-a.jpg
2017-11-16.jpg
2017-11-16-b.jpg
2017-11-16-c.jpg

Celem Zjazdu było dokonanie wyboru na kolejną kadencję nowych władz Izby Rzemieślniczej oraz jej przedstawicieli do organizacji ogólnopolskiej czyli Kongresu Rzemiosła Polskiego, jak również podsumowanie działalności Izby za minioną kadencję w latach 2014 – 2017, a także wypracowanie strategii oraz programu działania na kolejne cztery lata.

Przed rozpoczęciem obrad Zjazdu wszyscy delegaci oraz inne zaproszone osoby uczestniczyli we Mszy Świętej celebrowanej w rzeszowskim Kościele p.w. Świętego Krzyża przez Biskupa Rzeszowskiego J.E. Jana Wątrobę w koncelebrze z Diecezjalnym Kapelanem Rzemieślników Ks. Prał. Władysławem Jagustynem – podczas której został poświęcony ustanowiony i wykonany w tym roku Sztandar Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie – jako symbol jedności Podkarpackich Rzemieślników.

W pierwszej części obrad 32 zasłużonych rzemieślników oraz pracowników Izby zostało przez Wiceprezesa ZRP pana Zbigniewa Marchwiaka, w asyście członka Zarządu Związku pana Emila Kunysza wyróżnionych rzemieślniczymi srebrnymi, złotymi i platynowymi Medalami im. Jana Kilińskiego oraz Honorową Odznaką Rzemiosła. Najwyższe odznaczenie rzemieślnicze Odznaka Honorowa pn. „Szabla Kilińskiego” zostało wręczone panu Wiesławowi Jóraszowi zrzeszonemu od ponad 30 lat w Spółdzielni Rzemieślniczej „Podkarpacie” w Krośnie, mającemu 24-letni staż pracy w organach samorządowych Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie.

W okresie minionej kadencji komisje egzaminacyjne Izby przeprowadziły 6050 egzaminów czeladniczych, 891 mistrzowskich i ponad 200 sprawdzających. Należy tutaj zaznaczyć, że zarówno czeladnicy, jak i mistrzowie rzemiosła nie mają większych problemów z zatrudnieniem zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Aktualnie, spośród ogólnej liczby zrzeszonych zakładów aż 662 szkoli blisko 2300 uczniów zawodu – pracowników młodocianych pobierających praktyczną naukę zawodu w zakładach pracy. Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszą się zawody: fryzjer, kucharz, cukiernik, mechanik pojazdów samochodowych oraz szeroka paleta zawodów z branży budowlanej.

Więcej fotografii można zobaczyć w sekcji GALERIA /u góry strony/