17 853 62 88 17 853 20 21
IZBA RZEMIEŚLNICZA W RZESZOWIE, UL.GRUNWALDZKA 19, 35-959 RZESZÓW

Aktualności

800x450-ewr.jpg

Nowa jakość egzaminów zawodowych w rzemiośle

Zapraszamy serdecznie na Platformę EWR, poświęconą egzaminom czeladniczym i mistrzowskim łączącym wielowiekową tradycję z historyczną szansą na unowocześnienie z pomocą środków funduszy europejskich na stronie https://ewr.zrp.pl/#/home

01.jpg

Rzeszowski cukiernik pan Kazimierz Rak Branżową Osobowością Roku 2017

Mistrz cukiernictwa tytuł Branżowej Osobowości Roku otrzymał podczas targów cukierniczych i lodziarskich Expo Sweet odbywających się pod koniec lutego 2018 r. w Warszawie. Uznanie kapituły nagrody zdobył m.in. za promowanie cukiernictwa, tradycji lokalnych i akcje społeczne

mpr-2017-baner-219-x-90px.jpg

Zaproszenie do Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku

Po raz trzynasty przedsiębiorcy zarządzający najmniejszymi firmami mają szansę zaprezentować swoje osiągnięcia, zaangażowanie i społeczną odpowiedzialność i zdobyć główną nagrodę – 40 tys. złotych.

zobacz wszystkie

Organy

XII ZJAZD PODKARPACKIEGO RZEMIOSŁA (16.11.2017)

2017-11-16-a.jpg
2017-11-16.jpg
2017-11-16-b.jpg
2017-11-16-c.jpg

Celem Zjazdu było dokonanie wyboru na kolejną kadencję nowych władz Izby Rzemieślniczej oraz jej przedstawicieli do organizacji ogólnopolskiej czyli Kongresu Rzemiosła Polskiego, jak również podsumowanie działalności Izby za minioną kadencję w latach 2014 – 2017, a także wypracowanie strategii oraz programu działania na kolejne cztery lata.

Przed rozpoczęciem obrad Zjazdu wszyscy delegaci oraz inne zaproszone osoby uczestniczyli we Mszy Świętej celebrowanej w rzeszowskim Kościele p.w. Świętego Krzyża przez Biskupa Rzeszowskiego J.E. Jana Wątrobę w koncelebrze z Diecezjalnym Kapelanem Rzemieślników Ks. Prał. Władysławem Jagustynem – podczas której został poświęcony ustanowiony i wykonany w tym roku Sztandar Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie – jako symbol jedności Podkarpackich Rzemieślników.

W pierwszej części obrad 32 zasłużonych rzemieślników oraz pracowników Izby zostało przez Wiceprezesa ZRP pana Zbigniewa Marchwiaka, w asyście członka Zarządu Związku pana Emila Kunysza wyróżnionych rzemieślniczymi srebrnymi, złotymi i platynowymi Medalami im. Jana Kilińskiego oraz Honorową Odznaką Rzemiosła. Najwyższe odznaczenie rzemieślnicze Odznaka Honorowa pn. „Szabla Kilińskiego” zostało wręczone panu Wiesławowi Jóraszowi zrzeszonemu od ponad 30 lat w Spółdzielni Rzemieślniczej „Podkarpacie” w Krośnie, mającemu 24-letni staż pracy w organach samorządowych Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie.

W okresie minionej kadencji komisje egzaminacyjne Izby przeprowadziły 6050 egzaminów czeladniczych, 891 mistrzowskich i ponad 200 sprawdzających. Należy tutaj zaznaczyć, że zarówno czeladnicy, jak i mistrzowie rzemiosła nie mają większych problemów z zatrudnieniem zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Aktualnie, spośród ogólnej liczby zrzeszonych zakładów aż 662 szkoli blisko 2300 uczniów zawodu – pracowników młodocianych pobierających praktyczną naukę zawodu w zakładach pracy. Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszą się zawody: fryzjer, kucharz, cukiernik, mechanik pojazdów samochodowych oraz szeroka paleta zawodów z branży budowlanej.

Więcej fotografii można zobaczyć w sekcji GALERIA /u góry strony/


Powrót

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami na bieżąco ! Twój adres pozostanie tylko u nas.