Czarna księga - prośba o przekazywanie informacji

MPiT we współpracy z Inicjatywą Mobilności Pracy przygotowuje Czarną Księgę bezprawnych praktyk, które stosowane są wobec pracodawców delegujących pracowników w ramach świadczenia usług transgranicznych czy na terenie UE

dsc08057.JPG

04.04.2019 r. w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie odbył się XIX Regionalny Konkurs wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników młodocianych zatrudnionych w zakładach rzemieślniczych w celu nauki i przygotowania zawodowego oraz uczniów odbywających praktykę u rzemieślników. Uczestnicy z Mielca są na topie od czterech lat!

dsc-0200.jpg

41. Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego

Został zorganizowany przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Jarosławiu pod patronatem Starosty Powiatu Jarosławskiego oraz Burmistrza Miasta Jarosławia w niedzielę 10 marca 2019 roku. Młodych 34 uczniów fryzjerstwa stanęło w szranki konkursu, który wyłonił reprezentantów naszego regionu w kategorii juniorów do Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego ‘2019 w Poznaniu.

XIX Konkurs Wiedzy z zakresu prawa pracy i zasad BHP dla uczniów w rzemiośle wyłonił reprezentantów Podkarpacia w finale krajowym (04.04.2019)

dsc080077.jpg
dsc08008.JPG
dsc08010.JPG
dsc08021.JPG
dsc08037.JPG
dsc080477.jpg
dsc08057.JPG

Organizatorami Konkursu na etapie regionalnym była Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie wraz ze zrzeszonymi w niej cechami rzemieślniczymi oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie, przy współpracy Kuratorium Oświaty, których przedstawiciele stanowili komisję konkursową w składzie: Barbara Czarnek – Nadinspektor Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie, Katarzyna Pączek – Dyrektor Ośrodka Szkolenia Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie, Stanisław Cisek – Przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Józef Lachcik – Dyrektor Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie. Zmagania konkursowe otworzył Prezes Izby pan Emil Kunysz.

Do rozwiązywania zadań egzaminu pisemnego dot. wiadomości z zakresu prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, przepisów p.poż. oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przystąpiło   11 uczestników. W wyniku podliczenia punktacji części pisemnej egzaminu do drugiego etapu Konkursu, czyli ścisłego finału zakwalifikowało się sześcioro uczestników z największą ilością punktów, którzy następnie odpowiadali na pytania ustne. Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc, tj. uczniowie:

1)  Marek Grzech – CRR Mielec – uczeń zawodu: monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych – mistrz: Marian Pszczoła

2)  Mateusz Sambor – CRR Mielec – uczeń w zawodzie: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie – mistrz: Józef Dolot

są dwuosobowym zespołem, który będzie reprezentował Podkarpacie na etapie ogólnokrajowym w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie w dniu 22.05.2019 roku. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali z rąk Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie pani Barbary Kiełt oraz Prezesa Izby Emila Kunysza okolicznościowe dyplomy i upominki, a zwycięzcy i finaliści ponadto nagrody rzeczowe (m.in. tablety, słuchawki bezprzewodowe) i wyróżnienia ufundowane przez organizatorów Konkursu.