kongres-29-09-2020.jpg

Informacja z obrad Kongresu Rzemiosła Polskiego

W tegorocznych obradach Kongresu ZRP wzięła udział reprezentacja trzech delegatów z ramienia naszej Izby pod przewodnictwem Prezesa Izby pana Emila Kunysza

Rzemiosło mieleckie wyróżnione kolejną Szablą im. Jana Kilińskiego

04.JPG

Spotkanie upowszechniające wśród pracodawców Program Usług Rehabilitacji Kompleksowej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) realizuje projekt pn. Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy. Kolejne spotkanie propagujące te działania odbyło się w siedzibie n/Izby z udziałem 12 pracodawców-rzemieślników

XV edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik (15.01.2018)

Do konkursu przystąpiło 10 uczestników z pięciu szkół: Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. ks. St. Szpetnara w Krośnie, Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Bł. Karoliny Kózkówny w Pilźnie, Zespołu Szkół Spożywczych im. Tadeusza Rylskiego w Rzeszowie, Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie.

Inspiracją do tworzenia słodkich dzieł: tortu, trzech rzutów po trzy figurki marcepanowe, dwóch rzutów po pięć ciasteczek bankietowych był temat przewodni „Powiew wiosny”. Czas przeznaczony na część teoretyczną wynosił 1 godzinę, a na część praktyczną 5 godzin. Uczniowie mieli do dyspozycji różnorodne surowce i półprodukty, z których tworzyli piękne torty, figurki i ciasteczka. Zwyciężczynią turnieju została Weronika Konior uczennica w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie - gospodarza turnieju – odbywająca praktykę w Cukierni Jagusia. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Gąsior z Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Bł. Karoliny Kózkówny w Pilźnie – odbywający praktykę w Pracowni Cukierniczej Marty i Stanisława Palej, któremu dyplom i nagrodę wręczył Prezes Izby pan Emil Kunysz. Na trzecim miejscu uplasował się Maksymilian Czechowicz z Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle odbywający praktykę w Pracowni Elżbiety Jareckiej. Sponsorami imprezy byli m.in. Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie, pan Ireneusz Deptuch Cukiernia Jagusia, Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie, Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Dębicy, Cukiernia Bassara z Dębicy, Cukiernia Ania.

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc będą stanowili wojewódzką reprezentację na XXIII Ogólnopolskim Turnieju Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie CUKIERNIK i PIEKARZ w roku szkolnym 2017/2018, który odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia 2018 r. we Wrocławiu.