dsc08078.JPG

BEZPŁATNE SZKOLENIE PODATKOWE DLA CZŁONKÓW CECHÓW I SPÓŁDZIELNI RZEMIEŚLNICZYCH

Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie w związku z istotnymi zmianami w przepisach podatkowych, które już weszły w życie oraz tymi, które wejdą z początkiem 2020 r. zorganizowała szkolenie pt. „Najważniejsze zmiany w podatkach w okresie 2019/2020”

paryz-1.jpeg

MAMY FRYZJERÓW DRUŻYNOWYCH MISTRZÓW ŚWIATA JUNIORÓW !

Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński, młodzi dębiczanie 16 września 2019 r. zostali drużynowymi Mistrzami Świata Juniorów na Mistrzostwach Świata Fryzjerstwa Artystycznego OMC Hairworld 2019

20190715-2.jpg

Seminarium poświęcone tematyce likwidacji szkód motoryzacyjnych i sytuacji rzemieślniczej branży motoryzacyjnej

W siedzibie Izby dyskutowali rzemieślnicy, rzeczoznawcy oraz biegli sądowi nad koniecznością zmian obecnych warunków likwidacji szkód, zwłaszcza z polis OC i wynikających z nich zagrożeń dla ruchu drogowego oraz dla bezpieczeństwa wszystkich obywateli korzystających z krajowej infrastruktury komunikacyjnej

XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik” (08.01.2019)

Już po raz XVI Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie wspólnie z Cukiernią „Jagusia” p. Ireneusza Deptucha w Krośnie byli organizatorami wojewódzkiego etapu turnieju „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik”. Konkurs ten odbył się 8 stycznia 2019 roku. Do turnieju składającego się z dwóch etapów przystąpiło 9 najlepszych uczniów klas zawodowych o specjalności ‘cukiernik’ ze szkół z Dębicy, Jasła, Krosna, Pilzna i Rzeszowa. Uczestnicy Turnieju w części teoretycznej zmagali się z pytaniami z zakresu teoretycznej nauki zawodu. W części praktycznej mieli w ciągu 5 godzin do wykonania następujące zadania: złożyć i udekorować tort okolicznościowy, udekorować 10 ciasteczek bankietowych, wymodelować 9 figurek z marcepana. Temat przewodni Turnieju brzmiał „Rzemiosło – nasza przyszłość”. Uczniowie mieli do dyspozycji różnorodne surowce i półprodukty, z których stworzyli pomysłowe torty w kształcie: zegara czy ula, marcepanowe guziki, igły, metry krawieckie, czekoladowe dłonie oraz fantazyjnie udekorowane ciasta bankietowe. Młodzi cukiernicy mieli okazję wykazać się wyobraźnią i fantazją w tworzeniu rozmaitych elementów dekoracyjnych. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja, w skład której weszli przedstawiciele władz oświatowych, nauczyciele i rzemieślnicy. Oceniany był wygląd poszczególnych prac. Komisja zwracała szczególną uwagę na: organizację i higienę pracy, zgodność pracy z tematem przewodnim turnieju, wykonanie wyrobów ciastkarskich, użyte elementy dekoracyjne, ocenę organoleptyczną i prezentację prac poszczególnych uczniów.

Ostatecznie I miejsce zdobyła Ewa Stasiowska, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie, II – Paulina Dróżdż z Zespołu Szkół Nr 4 w Dębicy im. Mikołaja Kopernika a III - Radosław Ficak z Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie. Zwyciężczyni Ewa Stasiowska wybrała zawód ‘zegarmistrz’ i twórcę pierwszej fabryki zegarów w Krośnie Michała Mięsowicza. Inni uczestnicy skupili się na zawodach krawiec, piekarz, cukiernik czy rzemiośle stolarz.

W uroczystym zakończeniu konkursu, połączonym z wystawą wszystkich prac udział wzięli zaproszeni goście, w tym Prezes Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie pan EMIL KUNYSZ. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.