Uroczyste podsumowanie przedsięwzięć prewencyjnych i konkursów z zakresu prawa pracy w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego

16 listopada 2018 r. wziął w nim udział Prezes Izby pan Emil Kunysz podkreślając bardzo dobrą wzajemną współpracę z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Rzeszowie

kongres-590.jpg

III edycja gospodarczego KONGRESU 590 w Jasionce k.Rzeszowa

Dwa dni 15-16.11.2018 r. gospodarczego Kongresu 590 obfitowały w dyskusje na wiele tematów związanych z otoczeniem działalności także małych i średnich przedsiębiorstw

czeladnik-300x200.jpg

Brońmy egzaminów w rzemiośle

W dniu 15.11.2018 r. w Senacie RP odbyło się posiedzenie Komisji Nauki, Edukacji i Sportu, która dokonała rozpatrzenia ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw. Więcej informacji po rozwinięciu tytułu

XVIII Regionalny Konkurs Wiedzy z zakresu prawa pracy i zasad BHP dla uczniów rzemiosła (11.04.2018)

Organizatorami Konkursu na etapie regionalnym byli: Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie, przy współpracy Kuratorium Oświaty, których przedstawiciele stanowili komisję konkursową. Test pisemny składał się z 40 pytań. Do jego rozwiązywania przystąpiło 16 uczestników zgłoszonych z 4 Cechów Rzemiosł Różnych w: Jarosławiu, Krośnie, Łańcucie i Mielcu. W wyniku podliczenia punktacji tej części egzaminu do drugiego etapu Konkursu, tj. ścisłego finału zakwalifikowało się sześciu uczestników z największą ilością punktów, którzy odpowiadali następnie na pytania ustne. W ich efekcie wyłoniono zwycięzcę oraz zdobywcę II miejsca, które przedstawiają się j.n.:

1. Gabriel Partyka – Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu – uczeń w zawodzie ‘cukiernik’ – mistrz: Barbara Tyter

2. Dawid Chwałek – Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu – uczeń zawodu ‘monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych’ – mistrz: Paweł Jasina.

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc będą reprezentować Podkarpacie 23 maja br. w finale krajowym w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki, a zwycięzcy i finaliści nagrody rzeczowe (1 tablet, 2 smartfony, 3 pary słuchawek bezprzewodowych) oraz wyróżnienia ufundowane i przygotowane przez organizatorów Konkursu.