XXXVII Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

„Oblubienico Ducha Świętego wspieraj Rzemiosło w służbie Ojczyzny” - to myśl przewodnia tegorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, którą 24 czerwca 2018 r. zorganizowała Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu

dsc07598.JPG

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Izby p.Tadeusz Kawka odznaczony Szablą Kilińskiego

Szablę wręczył Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jan Gogolewski w asyście Zastępcy Prezesa ZRP Jana Klimka oraz Prezesa Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie Emila Kunysza

XII Kremówka Papieska w Rzeszowie z okazji rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II

Na rzeszowskim deptaku przy ulicy 3 Maja rozdano ponad 12 tysięcy porcji papieskiej kremówki

XVIII Regionalny Konkurs Wiedzy z zakresu prawa pracy i zasad BHP dla uczniów rzemiosła (11.04.2018)

Organizatorami Konkursu na etapie regionalnym byli: Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie, przy współpracy Kuratorium Oświaty, których przedstawiciele stanowili komisję konkursową. Test pisemny składał się z 40 pytań. Do jego rozwiązywania przystąpiło 16 uczestników zgłoszonych z 4 Cechów Rzemiosł Różnych w: Jarosławiu, Krośnie, Łańcucie i Mielcu. W wyniku podliczenia punktacji tej części egzaminu do drugiego etapu Konkursu, tj. ścisłego finału zakwalifikowało się sześciu uczestników z największą ilością punktów, którzy odpowiadali następnie na pytania ustne. W ich efekcie wyłoniono zwycięzcę oraz zdobywcę II miejsca, które przedstawiają się j.n.:

1. Gabriel Partyka – Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu – uczeń w zawodzie ‘cukiernik’ – mistrz: Barbara Tyter

2. Dawid Chwałek – Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu – uczeń zawodu ‘monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych’ – mistrz: Paweł Jasina.

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc będą reprezentować Podkarpacie 23 maja br. w finale krajowym w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki, a zwycięzcy i finaliści nagrody rzeczowe (1 tablet, 2 smartfony, 3 pary słuchawek bezprzewodowych) oraz wyróżnienia ufundowane i przygotowane przez organizatorów Konkursu.