BEZPŁATNE SZKOLENIE PODATKOWE DLA CZŁONKÓW CECHÓW I SPÓŁDZIELNI RZEMIEŚLNICZYCH

Izba Rzemieślnicza zaprasza na bezpłatne wielotematyczne szkolenie podatkowe, które rozpocznie się w dniu 26 kwietnia br. o godz. 9.00 w siedzibie Izby. Zgłoszenia do 23 kwietnia !!! Szczegóły dalej...

11 kwietnia 2018 r. w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie odbył się tegoroczny etap regionalny Konkursu z udziałem 16 uczestników. Uczniowie pobierający praktyczną naukę zawodu w firmach zrzeszonych w CRR Mielec już trzeci rok z rzędu będą stanowić izbowy zespół w ogólnopolskim finale w siedzibie ZRP

Dobre miejsca młodych fryzjerek na OMFP '2018

Dwie reprezentantki naszego regionu w konkurencjach indywidualnych fryzjerstwa damskiego w kategorii juniorów stanęły na podium Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego ‘2018 - które odbyły się 25.03.2018 r. w Poznaniu

XVIII Regionalny Konkurs Wiedzy z zakresu prawa pracy i zasad BHP dla uczniów rzemiosła (11.04.2018)

Organizatorami Konkursu na etapie regionalnym byli: Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie, przy współpracy Kuratorium Oświaty, których przedstawiciele stanowili komisję konkursową. Test pisemny składał się z 40 pytań. Do jego rozwiązywania przystąpiło 16 uczestników zgłoszonych z 4 Cechów Rzemiosł Różnych w: Jarosławiu, Krośnie, Łańcucie i Mielcu. W wyniku podliczenia punktacji tej części egzaminu do drugiego etapu Konkursu, tj. ścisłego finału zakwalifikowało się sześciu uczestników z największą ilością punktów, którzy odpowiadali następnie na pytania ustne. W ich efekcie wyłoniono zwycięzcę oraz zdobywcę II miejsca, które przedstawiają się j.n.:

1. Gabriel Partyka – Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu – uczeń w zawodzie ‘cukiernik’ – mistrz: Barbara Tyter

2. Dawid Chwałek – Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu – uczeń zawodu ‘monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych’ – mistrz: Paweł Jasina.

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc będą reprezentować Podkarpacie w finale krajowym w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki, a zwycięzcy i finaliści nagrody rzeczowe (1 tablet, 2 smartfony, 3 pary słuchawek bezprzewodowych) oraz wyróżnienia ufundowane i przygotowane przez organizatorów Konkursu.