kongres-29-09-2020.jpg

Informacja z obrad Kongresu Rzemiosła Polskiego

W tegorocznych obradach Kongresu ZRP wzięła udział reprezentacja trzech delegatów z ramienia naszej Izby pod przewodnictwem Prezesa Izby pana Emila Kunysza

Rzemiosło mieleckie wyróżnione kolejną Szablą im. Jana Kilińskiego

04.JPG

Spotkanie upowszechniające wśród pracodawców Program Usług Rehabilitacji Kompleksowej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) realizuje projekt pn. Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy. Kolejne spotkanie propagujące te działania odbyło się w siedzibie n/Izby z udziałem 12 pracodawców-rzemieślników

XVIII Regionalny Konkurs Wiedzy z zakresu prawa pracy i zasad BHP dla uczniów rzemiosła (11.04.2018)

Organizatorami Konkursu na etapie regionalnym byli: Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie, przy współpracy Kuratorium Oświaty, których przedstawiciele stanowili komisję konkursową. Test pisemny składał się z 40 pytań. Do jego rozwiązywania przystąpiło 16 uczestników zgłoszonych z 4 Cechów Rzemiosł Różnych w: Jarosławiu, Krośnie, Łańcucie i Mielcu. W wyniku podliczenia punktacji tej części egzaminu do drugiego etapu Konkursu, tj. ścisłego finału zakwalifikowało się sześciu uczestników z największą ilością punktów, którzy odpowiadali następnie na pytania ustne. W ich efekcie wyłoniono zwycięzcę oraz zdobywcę II miejsca, które przedstawiają się j.n.:

1. Gabriel Partyka – Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu – uczeń w zawodzie ‘cukiernik’ – mistrz: Barbara Tyter

2. Dawid Chwałek – Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu – uczeń zawodu ‘monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych’ – mistrz: Paweł Jasina.

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc będą reprezentować Podkarpacie 23 maja br. w finale krajowym w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki, a zwycięzcy i finaliści nagrody rzeczowe (1 tablet, 2 smartfony, 3 pary słuchawek bezprzewodowych) oraz wyróżnienia ufundowane i przygotowane przez organizatorów Konkursu.