dsc-0200.jpg

41. Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego

Został zorganizowany przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Jarosławiu pod patronatem Starosty Powiatu Jarosławskiego oraz Burmistrza Miasta Jarosławia w niedzielę 10 marca 2019 roku. Młodych 34 uczniów fryzjerstwa stanęło w szranki konkursu, który wyłonił reprezentantów naszego regionu w kategorii juniorów do Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego ‘2019 w Poznaniu.

Twój e-PIT. Nowa jakość w rozliczeniu podatku

Od 15 lutego 2019 r. na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl została uruchomiona nowa usługa Twój e-PIT. Podatnik samodzielnie wybierze czy chce skorzystać z Twojego e-PIT-a sporządzonego przez administrację skarbową, czy też samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe

dsc-0202-300x199.jpg

Nowe porozumienie o współpracy ZRP i MEN zostało już podpisane

Porozumienie pomiędzy Ministrem Edukacji Narodowej a Związkiem Rzemiosła Polskiego w sprawie współpracy na rzecz poprawy stanu kształcenia zawodowego, a w szczególności realizacji praktycznej nauki zawodu, zostało podpisane!

XVIII Regionalny Konkurs Wiedzy z zakresu prawa pracy i zasad BHP dla uczniów rzemiosła (11.04.2018)

Organizatorami Konkursu na etapie regionalnym byli: Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie, przy współpracy Kuratorium Oświaty, których przedstawiciele stanowili komisję konkursową. Test pisemny składał się z 40 pytań. Do jego rozwiązywania przystąpiło 16 uczestników zgłoszonych z 4 Cechów Rzemiosł Różnych w: Jarosławiu, Krośnie, Łańcucie i Mielcu. W wyniku podliczenia punktacji tej części egzaminu do drugiego etapu Konkursu, tj. ścisłego finału zakwalifikowało się sześciu uczestników z największą ilością punktów, którzy odpowiadali następnie na pytania ustne. W ich efekcie wyłoniono zwycięzcę oraz zdobywcę II miejsca, które przedstawiają się j.n.:

1. Gabriel Partyka – Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu – uczeń w zawodzie ‘cukiernik’ – mistrz: Barbara Tyter

2. Dawid Chwałek – Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu – uczeń zawodu ‘monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych’ – mistrz: Paweł Jasina.

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc będą reprezentować Podkarpacie 23 maja br. w finale krajowym w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki, a zwycięzcy i finaliści nagrody rzeczowe (1 tablet, 2 smartfony, 3 pary słuchawek bezprzewodowych) oraz wyróżnienia ufundowane i przygotowane przez organizatorów Konkursu.