kongres-29-09-2020.jpg

Informacja z obrad Kongresu Rzemiosła Polskiego

W tegorocznych obradach Kongresu ZRP wzięła udział reprezentacja trzech delegatów z ramienia naszej Izby pod przewodnictwem Prezesa Izby pana Emila Kunysza

Rzemiosło mieleckie wyróżnione kolejną Szablą im. Jana Kilińskiego

04.JPG

Spotkanie upowszechniające wśród pracodawców Program Usług Rehabilitacji Kompleksowej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) realizuje projekt pn. Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy. Kolejne spotkanie propagujące te działania odbyło się w siedzibie n/Izby z udziałem 12 pracodawców-rzemieślników

XXXIX Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego w Lubaczowie (12.02.2017)

Konkurs odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie. Do zawodów przystąpiło 50 uczestników, w tym 7 w kategorii fryzjerstwa damskiego (fryzury kreatywna i wieczorowa), 43 w kategoriach indywidualnych (fryzura z fal i pierścieni na mokro a'la Monroe – 10, fryzura ślubna z długich włosów – 24, warkocze i plecionki na długich włosach – 9). Rywalizację w wymienionych kategoriach oceniała 5-osobowa Komisja Konkursowa, a nad prawidłowym przebiegiem czuwały dwie Komisje Kontroli. Po przeprowadzeniu i podsumowaniu wszystkich konkurencji wyłoniono następujących laureatów trzech pierwszych miejsc:

Kategoria FRYZJERSTWO DAMSKIE

1. Beata MARĆ (mistrz szkolący: Wioletta Skóra CRiP DĘBICA)
  2. Anna TĘCZA (mistrz szkolący: Natalia Jedlińska CRiP DĘBICA)
  3. Justyna GAWEŁ (mistrz szkolący: Ewa Płocica CRR JAROSŁAW)

Konkurencja indywidualna FRYZURA Z FAL I PIERŚCIENI NA MOKRO A'LA MONROE

1. Paulina KUCA (mistrz szkolący: Stanisława Juźko CRR LUBACZÓW)
  2. Klaudia BARAN (mistrz szkolący: Stanisława Juźko CRR LUBACZÓW)
  3. Elżbieta ZAJACHOWSKA (mistrz szkolący: Wioletta Skóra CRiP DĘBICA)

Konkurencja indywidualna FRYZURA ŚLUBNA Z DŁUGICH WŁOSÓW

1. Rafał TARNAWSKI (mistrz szkolący: Grażyna Olszańska CRR JAROSŁAW)
  2. Karolina OZGA (mistrz szkolący: Wioletta Skóra CRiP DĘBICA)
  3. Monika WRÓBEL (mistrz szkolący: Dorota Pietracha CRiP DĘBICA)

Konkurencja indywidualna WARKOCZE I PLECIONKI NA DŁUGICH WŁOSACH

1. Dagmara KĘDZIOR (mistrz szkolący: Ewa Płocica CRR JAROSŁAW)
  2. Andżelika MAŁEK (mistrz szkolący: Joanna Mazurkiewicz CRR JAROSŁAW)
  3. Natalia WAWRYSZKO (mistrz szkolący: Olga Jęczalik CRR ŁAŃCUT)

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez sponsorów wręczane przez Prezesa Izby pana Emila Kunysza, Wiceprezesa pana Janusza Batora oraz Starszego Cechu w Lubaczowie pana Stanisława Krzeszowca, a laureaci trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Czołowe miejsca w tym roku zostały zdominowane przez uczniów szkolonych przez mistrzynie fryzjerstwa zrzeszone w cechach w Jarosławiu, Dębicy i Lubaczowie, niemniej jednak na podium stanęła również uczennica praktykująca w salonie fryzjerskim będącym członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Łańcucie. Laureaci uczestniczyli 23 kwietnia 2017 r. w Otwartych Mistrzostwach Polski Fryzjersko-Kosmetycznych w Poznaniu, aby walczyć o tytuł Mistrza Polski. I Miejsce we fryzjerstwie damskim w jednej z trzech konkurencji indywidualnych - fryzura z fal i pierścieni na mokro a'la Monroe - zdobyła Paulina KUCA, szkoląca się u pani Stanisławy Juźko zrzeszonej w Cechu Rzemiosł Różnych w Lubaczowie.

Konkurs w Lubaczowie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ich rodzin oraz naukodawców. Zasięgiem objął całe województwo podkarpackie. W przerwach zorganizowano pokazy fryzjerskie, prezentacje makijaży, występy grup artystycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaczowie oraz show taneczne Break Dance. Celem Konkursu było pobudzenie i rozwijanie zainteresowań wśród uczniów, doskonalenie umiejętności praktycznych, wymiana doświadczeń oraz propagowanie nauki zawodu fryzjerskiego.

Więcej zdjęć także ze zmagań praktycznych pod adresem: http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/2186,lubaczow-znamy-laureatow-xxxix-wojewodzkiego-konku