kongres-29-09-2020.jpg

Informacja z obrad Kongresu Rzemiosła Polskiego

W tegorocznych obradach Kongresu ZRP wzięła udział reprezentacja trzech delegatów z ramienia naszej Izby pod przewodnictwem Prezesa Izby pana Emila Kunysza

Rzemiosło mieleckie wyróżnione kolejną Szablą im. Jana Kilińskiego

04.JPG

Spotkanie upowszechniające wśród pracodawców Program Usług Rehabilitacji Kompleksowej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) realizuje projekt pn. Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy. Kolejne spotkanie propagujące te działania odbyło się w siedzibie n/Izby z udziałem 12 pracodawców-rzemieślników

ŚWIĘTOMIĘS POLSKI 2015 w Rzeszowie (13.09.2015)

17a.jpg
newsletter_swietomies_polski_1.jpg
newsletter_swietomies_polski_3.jpg
18..png

Przez te dwa weekendowe dni na rzeszowskim Rynku oraz w jego okolicach mieszkańcy Rzeszowa i całego Podkarpacia mogli się sporo dowiedzieć o najlepszej polskiej żywności, ale także degustować wyroby, zrobić zakupy i jeszcze miło spędzić czas, bo na rynku występowały licznie różne zespoły i kapele. Dla przybyłych uczestników przygotowano wiele atrakcji, jak stoiska z produktami, pokazy oraz porady i konkursy kulinarne, a na rynkowej scenie koncerty: między innymi zespołu ludowego „Rzeszowianie”, Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Jaćmierz”, zespołów „Mr. Pollack” czy Dzikie Wino, a na zakończenie imprezy w niedzielę wieczorem wystąpił z zespołem Krzysztof Krawczyk.

W sferze kulinarnej, główną atrakcją był pieczony duży byk ... który zawisł w sobotę wieczorem na ruszcie i na nim był pieczony prawie całą dobę, aby w niedzielę po południu zostać rozdzielonym spragnionym smaku czerwonego pieczonego wołowego mięsa. Wśród krojących był też Prezes naszej Izby pan Emil Kunysz, reprezentujący jednego ze współorganizatorów tj. Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie.

„Świętomięs Polski 2015” w Rzeszowie była imprezą nie tylko dla smakoszy, ale także osób lubiących dobrą rozrywkę. Była też kolejną znakomitą okazja, by o naszych produktach podkarpackich mówić dużo i dobrze - podkreślał Mieczysław Miazga, prezes Zakładu Mięsnego „SMAK-GÓRNO” z Górna (Powiat Rzeszowski).

W niedzielę odbyła się również Gala Finałowa XXII edycji Konkursu Promocyjnego AGRO POLSKA, którego celem jest wyróżnienie i promocja wysokiej jakości produktów spożywczych odznaczających się tradycyjną metodą wytwarzania, szczególnymi walorami jakościowymi, smakowymi, zapachowymi i ekologicznymi, estetycznie opakowanych, wytworzonych przez podmioty mające swe zakłady na terenie Polski.

Wśród tych wielu atrakcji i wydarzeń na rzeszowskim rynku kontynuowano jednocześnie imprezy „Świętomięs 2015”, przede wszystkim atrakcje kulinarne. Znane z poprzednich edycji -  słynny Kocioł Świętomięsny czy Mega Patelnia i Long Grill.

STREFY ŚWIĘTOMIĘSNE 13 września (niedziela) 12.00 – 18.00

Kocioł Świętomięsny – poczęstunek

Patelnia Świętomięsna – poczęstunek

Byk Świętomięsny - poczęstunek

Scena Kulinarna – prezentacje kucharzy i mistrzów sztuki, warsztaty kulinarne i porady praktyczne, degustacje, lokalne tradycje kulinarne z Podkarpacia

Mięsna Wszechnica – prezentacje i prelekcje naukowców, konsultacje, pod patronatem Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W mięsie siła! - prezentacje sportowe, pokazy walk, animacje rekreacyjne, pod patronatem Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

Zagroda Młodych Hodowców – animacje plastyczne dla dzieci, zabawy ruchowe, Konkursy z nagrodami, pod patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.