Samorząd Podkarpackiego Rzemiosła rozpoczął Nowy 2020 Rok!

We wtorek 14 stycznia 2020 r. odbyło się w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie Noworoczne Spotkanie Opłatkowe członków organów statutowych Izby, Starszych Cechów, Prezesów i Dyrektorów Spółdzielni Rzemieślniczych, Seniorów Rzemiosła, Kierowników Biur Podkarpackich Cechów oraz pracowników Izby poprowadzone przez Duszpasterzy Rzemiosła, w tym Krajowego Duszpasterza Rzemieślników.

15-11-2019-jpg.png

PODSUMOWANIE PROGRAMÓW PREWENCYJNYCH I KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ OIP W RZESZOWIE W ROKU 2019

W sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość podsumowująca działalność promocyjno-prewencyjną tj. konkursy oraz program prewencyjny prowadzone przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie w 2019 r., w której Izbę Rzemieślniczą reprezentował Prezes Zarządu pan Emil Kunysz

dsc08078.JPG

BEZPŁATNE SZKOLENIE PODATKOWE DLA CZŁONKÓW CECHÓW I SPÓŁDZIELNI RZEMIEŚLNICZYCH

Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie w związku z istotnymi zmianami w przepisach podatkowych, które już weszły w życie oraz tymi, które wejdą z początkiem 2020 r. zorganizowała szkolenie pt. „Najważniejsze zmiany w podatkach w okresie 2019/2020”

ŚWIĘTOMIĘS POLSKI 2015 w Rzeszowie (13.09.2015)

17a.jpg
newsletter_swietomies_polski_1.jpg
newsletter_swietomies_polski_3.jpg
18..png

Przez te dwa weekendowe dni na rzeszowskim Rynku oraz w jego okolicach mieszkańcy Rzeszowa i całego Podkarpacia mogli się sporo dowiedzieć o najlepszej polskiej żywności, ale także degustować wyroby, zrobić zakupy i jeszcze miło spędzić czas, bo na rynku występowały licznie różne zespoły i kapele. Dla przybyłych uczestników przygotowano wiele atrakcji, jak stoiska z produktami, pokazy oraz porady i konkursy kulinarne, a na rynkowej scenie koncerty: między innymi zespołu ludowego „Rzeszowianie”, Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Jaćmierz”, zespołów „Mr. Pollack” czy Dzikie Wino, a na zakończenie imprezy w niedzielę wieczorem wystąpił z zespołem Krzysztof Krawczyk.

W sferze kulinarnej, główną atrakcją był pieczony duży byk ... który zawisł w sobotę wieczorem na ruszcie i na nim był pieczony prawie całą dobę, aby w niedzielę po południu zostać rozdzielonym spragnionym smaku czerwonego pieczonego wołowego mięsa. Wśród krojących był też Prezes naszej Izby pan Emil Kunysz, reprezentujący jednego ze współorganizatorów tj. Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie.

„Świętomięs Polski 2015” w Rzeszowie była imprezą nie tylko dla smakoszy, ale także osób lubiących dobrą rozrywkę. Była też kolejną znakomitą okazja, by o naszych produktach podkarpackich mówić dużo i dobrze - podkreślał Mieczysław Miazga, prezes Zakładu Mięsnego „SMAK-GÓRNO” z Górna (Powiat Rzeszowski).

W niedzielę odbyła się również Gala Finałowa XXII edycji Konkursu Promocyjnego AGRO POLSKA, którego celem jest wyróżnienie i promocja wysokiej jakości produktów spożywczych odznaczających się tradycyjną metodą wytwarzania, szczególnymi walorami jakościowymi, smakowymi, zapachowymi i ekologicznymi, estetycznie opakowanych, wytworzonych przez podmioty mające swe zakłady na terenie Polski.

Wśród tych wielu atrakcji i wydarzeń na rzeszowskim rynku kontynuowano jednocześnie imprezy „Świętomięs 2015”, przede wszystkim atrakcje kulinarne. Znane z poprzednich edycji -  słynny Kocioł Świętomięsny czy Mega Patelnia i Long Grill.

STREFY ŚWIĘTOMIĘSNE 13 września (niedziela) 12.00 – 18.00

Kocioł Świętomięsny – poczęstunek

Patelnia Świętomięsna – poczęstunek

Byk Świętomięsny - poczęstunekScena Kulinarna – prezentacje kucharzy i mistrzów sztuki, warsztaty kulinarne i porady praktyczne, degustacje, lokalne tradycje kulinarne z Podkarpacia

Mięsna Wszechnica – prezentacje i prelekcje naukowców, konsultacje, pod patronatem Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W mięsie siła! - prezentacje sportowe, pokazy walk, animacje rekreacyjne, pod patronatem Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

Zagroda Młodych Hodowców – animacje plastyczne dla dzieci, zabawy ruchowe, Konkursy z nagrodami, pod patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.