17 853 62 88 17 853 20 21
IZBA RZEMIEŚLNICZA W RZESZOWIE, UL.GRUNWALDZKA 19, 35-959 RZESZÓW

Aktualności

09.jpg

Samorząd Podkarpackiego Rzemiosła rozpoczął Nowy 2020 Rok!

We wtorek 14 stycznia 2020 r. odbyło się w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie Noworoczne Spotkanie Opłatkowe członków organów statutowych Izby, Starszych Cechów, Prezesów i Dyrektorów Spółdzielni Rzemieślniczych, Seniorów Rzemiosła, Kierowników Biur Podkarpackich Cechów oraz pracowników Izby poprowadzone przez Duszpasterzy Rzemiosła, w tym Krajowego Duszpasterza Rzemieślników.

15-11-2019-jpg.png

PODSUMOWANIE PROGRAMÓW PREWENCYJNYCH I KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ OIP W RZESZOWIE W ROKU 2019

W sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość podsumowująca działalność promocyjno-prewencyjną tj. konkursy oraz program prewencyjny prowadzone przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie w 2019 r., w której Izbę Rzemieślniczą reprezentował Prezes Zarządu pan Emil Kunysz

dsc08078.JPG

BEZPŁATNE SZKOLENIE PODATKOWE DLA CZŁONKÓW CECHÓW I SPÓŁDZIELNI RZEMIEŚLNICZYCH

Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie w związku z istotnymi zmianami w przepisach podatkowych, które już weszły w życie oraz tymi, które wejdą z początkiem 2020 r. zorganizowała szkolenie pt. „Najważniejsze zmiany w podatkach w okresie 2019/2020”

zobacz wszystkie

Wydarzenia

ŚWIĘTOMIĘS POLSKI 2015 w Rzeszowie (13.09.2015)

17a.jpg
newsletter_swietomies_polski_1.jpg
newsletter_swietomies_polski_3.jpg
0.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18..png
19.jpg
20.jpg

Przez te dwa weekendowe dni na rzeszowskim Rynku oraz w jego okolicach mieszkańcy Rzeszowa i całego Podkarpacia mogli się sporo dowiedzieć o najlepszej polskiej żywności, ale także degustować wyroby, zrobić zakupy i jeszcze miło spędzić czas, bo na rynku występowały licznie różne zespoły i kapele. Dla przybyłych uczestników przygotowano wiele atrakcji, jak stoiska z produktami, pokazy oraz porady i konkursy kulinarne, a na rynkowej scenie koncerty: między innymi zespołu ludowego „Rzeszowianie”, Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Jaćmierz”, zespołów „Mr. Pollack” czy Dzikie Wino, a na zakończenie imprezy w niedzielę wieczorem wystąpił z zespołem Krzysztof Krawczyk.

W sferze kulinarnej, główną atrakcją był pieczony duży byk ... który zawisł w sobotę wieczorem na ruszcie i na nim był pieczony prawie całą dobę, aby w niedzielę po południu zostać rozdzielonym spragnionym smaku czerwonego pieczonego wołowego mięsa. Wśród krojących był też Prezes naszej Izby pan Emil Kunysz, reprezentujący jednego ze współorganizatorów tj. Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie.

„Świętomięs Polski 2015” w Rzeszowie była imprezą nie tylko dla smakoszy, ale także osób lubiących dobrą rozrywkę. Była też kolejną znakomitą okazja, by o naszych produktach podkarpackich mówić dużo i dobrze - podkreślał Mieczysław Miazga, prezes Zakładu Mięsnego „SMAK-GÓRNO” z Górna (Powiat Rzeszowski).

W niedzielę odbyła się również Gala Finałowa XXII edycji Konkursu Promocyjnego AGRO POLSKA, którego celem jest wyróżnienie i promocja wysokiej jakości produktów spożywczych odznaczających się tradycyjną metodą wytwarzania, szczególnymi walorami jakościowymi, smakowymi, zapachowymi i ekologicznymi, estetycznie opakowanych, wytworzonych przez podmioty mające swe zakłady na terenie Polski.

Wśród tych wielu atrakcji i wydarzeń na rzeszowskim rynku kontynuowano jednocześnie imprezy „Świętomięs 2015”, przede wszystkim atrakcje kulinarne. Znane z poprzednich edycji -  słynny Kocioł Świętomięsny czy Mega Patelnia i Long Grill.

STREFY ŚWIĘTOMIĘSNE 13 września (niedziela) 12.00 – 18.00

Kocioł Świętomięsny – poczęstunek

Patelnia Świętomięsna – poczęstunek

Byk Świętomięsny - poczęstunekScena Kulinarna – prezentacje kucharzy i mistrzów sztuki, warsztaty kulinarne i porady praktyczne, degustacje, lokalne tradycje kulinarne z Podkarpacia

Mięsna Wszechnica – prezentacje i prelekcje naukowców, konsultacje, pod patronatem Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W mięsie siła! - prezentacje sportowe, pokazy walk, animacje rekreacyjne, pod patronatem Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

Zagroda Młodych Hodowców – animacje plastyczne dla dzieci, zabawy ruchowe, Konkursy z nagrodami, pod patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.


Powrót

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami na bieżąco ! Twój adres pozostanie tylko u nas.