Samorząd Podkarpackiego Rzemiosła rozpoczął Nowy 2020 Rok!

We wtorek 14 stycznia 2020 r. odbyło się w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie Noworoczne Spotkanie Opłatkowe członków organów statutowych Izby, Starszych Cechów, Prezesów i Dyrektorów Spółdzielni Rzemieślniczych, Seniorów Rzemiosła, Kierowników Biur Podkarpackich Cechów oraz pracowników Izby poprowadzone przez Duszpasterzy Rzemiosła, w tym Krajowego Duszpasterza Rzemieślników.

15-11-2019-jpg.png

PODSUMOWANIE PROGRAMÓW PREWENCYJNYCH I KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ OIP W RZESZOWIE W ROKU 2019

W sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość podsumowująca działalność promocyjno-prewencyjną tj. konkursy oraz program prewencyjny prowadzone przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie w 2019 r., w której Izbę Rzemieślniczą reprezentował Prezes Zarządu pan Emil Kunysz

dsc08078.JPG

BEZPŁATNE SZKOLENIE PODATKOWE DLA CZŁONKÓW CECHÓW I SPÓŁDZIELNI RZEMIEŚLNICZYCH

Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie w związku z istotnymi zmianami w przepisach podatkowych, które już weszły w życie oraz tymi, które wejdą z początkiem 2020 r. zorganizowała szkolenie pt. „Najważniejsze zmiany w podatkach w okresie 2019/2020”

XV Dzień Papieski „Jan Paweł II - Patron Rodziny” (12.10.2015)

XV Dzień Papieski obchodziliśmy 11 października 2015 roku pod hasłem „Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Przygotowany przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” program objął swym zasięgiem wszystkie parafie w naszej Ojczyźnie, jak również większość poza jej granicami m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Norwegii, Holandii. Fundacja wspiera blisko 2500 młodych ludzi, z czego prawie 180 stypendystów pochodzi z Podkarpacia.

Wierzymy, że działania podjęte z okazji tegorocznego jubileuszowego Dnia Papieskiego będą znakomitą okazją do przypomnienia sobie nauczania św. Jana Pawła II o rodzinie i przyczynią się do jej wzmocnienia. Obchody Dnia Papieskiego zbiegły się w 2015 roku z trwającym w Rzymie w dniach 4 – 25 października XIV Zgromadzeniem Zwyczajnym Synodu Biskupów na temat: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”, co jeszcze bardziej podkreśliło ważność zagadnienia rodziny dla Ojczyzny i Kościoła.

Serdecznie dziękujemy za wszelką obecną i przyszłą pomoc okazaną przy organizacji XV Dnia Papieskiego w kościele p.w. Świętego Krzyża w Rzeszowie i życzymy aby wstawiennictwo św. Jana Pawła II wypraszało potrzebne łaski wszystkim uczciwym i prawym rzemieślnikom na Podkarpaciu.