ewe-logo.png

Early Warning Europe - Pomoc przedsiębiorcom w trudnościach

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Fundacja Firmy Rodzinne realizują projekt Early Warning Europe, którego celem jest udzielanie pomocy firmom i przedsiębiorcom przeżywającym trudności i sytuacje kryzysowe

Czarna księga - prośba o przekazywanie informacji

MPiT we współpracy z Inicjatywą Mobilności Pracy przygotowuje Czarną Księgę bezprawnych praktyk, które stosowane są wobec pracodawców delegujących pracowników w ramach świadczenia usług transgranicznych czy na terenie UE

dsc08057.JPG

XIX Konkurs Wiedzy z zakresu prawa pracy i zasad BHP dla uczniów w rzemiośle wyłonił reprezentantów Podkarpacia w finale krajowym

04.04.2019 r. w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie odbył się XIX Regionalny Konkurs wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników młodocianych zatrudnionych w zakładach rzemieślniczych w celu nauki i przygotowania zawodowego oraz uczniów odbywających praktykę u rzemieślników. Uczestnicy z Mielca są na topie od czterech lat!

XV Dzień Papieski „Jan Paweł II - Patron Rodziny” (12.10.2015)

XV Dzień Papieski obchodziliśmy 11 października 2015 roku pod hasłem „Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Przygotowany przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” program objął swym zasięgiem wszystkie parafie w naszej Ojczyźnie, jak również większość poza jej granicami m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Norwegii, Holandii. Fundacja wspiera blisko 2500 młodych ludzi, z czego prawie 180 stypendystów pochodzi z Podkarpacia.

Wierzymy, że działania podjęte z okazji tegorocznego jubileuszowego Dnia Papieskiego będą znakomitą okazją do przypomnienia sobie nauczania św. Jana Pawła II o rodzinie i przyczynią się do jej wzmocnienia. Obchody Dnia Papieskiego zbiegły się w 2015 roku z trwającym w Rzymie w dniach 4 – 25 października XIV Zgromadzeniem Zwyczajnym Synodu Biskupów na temat: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”, co jeszcze bardziej podkreśliło ważność zagadnienia rodziny dla Ojczyzny i Kościoła.

Serdecznie dziękujemy za wszelką obecną i przyszłą pomoc okazaną przy organizacji XV Dnia Papieskiego w kościele p.w. Świętego Krzyża w Rzeszowie i życzymy aby wstawiennictwo św. Jana Pawła II wypraszało potrzebne łaski wszystkim uczciwym i prawym rzemieślnikom na Podkarpaciu.