Uroczyste podsumowanie przedsięwzięć prewencyjnych i konkursów z zakresu prawa pracy w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego

16 listopada 2018 r. wziął w nim udział Prezes Izby pan Emil Kunysz podkreślając bardzo dobrą wzajemną współpracę z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Rzeszowie

kongres-590.jpg

III edycja gospodarczego KONGRESU 590 w Jasionce k.Rzeszowa

Dwa dni 15-16.11.2018 r. gospodarczego Kongresu 590 obfitowały w dyskusje na wiele tematów związanych z otoczeniem działalności także małych i średnich przedsiębiorstw

czeladnik-300x200.jpg

Brońmy egzaminów w rzemiośle

W dniu 15.11.2018 r. w Senacie RP odbyło się posiedzenie Komisji Nauki, Edukacji i Sportu, która dokonała rozpatrzenia ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw. Więcej informacji po rozwinięciu tytułu

XV Dzień Papieski „Jan Paweł II - Patron Rodziny” (12.10.2015)

XV Dzień Papieski obchodziliśmy 11 października 2015 roku pod hasłem „Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Przygotowany przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” program objął swym zasięgiem wszystkie parafie w naszej Ojczyźnie, jak również większość poza jej granicami m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Norwegii, Holandii. Fundacja wspiera blisko 2500 młodych ludzi, z czego prawie 180 stypendystów pochodzi z Podkarpacia.

Wierzymy, że działania podjęte z okazji tegorocznego jubileuszowego Dnia Papieskiego będą znakomitą okazją do przypomnienia sobie nauczania św. Jana Pawła II o rodzinie i przyczynią się do jej wzmocnienia. Obchody Dnia Papieskiego zbiegły się w 2015 roku z trwającym w Rzymie w dniach 4 – 25 października XIV Zgromadzeniem Zwyczajnym Synodu Biskupów na temat: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”, co jeszcze bardziej podkreśliło ważność zagadnienia rodziny dla Ojczyzny i Kościoła.

Serdecznie dziękujemy za wszelką obecną i przyszłą pomoc okazaną przy organizacji XV Dnia Papieskiego w kościele p.w. Świętego Krzyża w Rzeszowie i życzymy aby wstawiennictwo św. Jana Pawła II wypraszało potrzebne łaski wszystkim uczciwym i prawym rzemieślnikom na Podkarpaciu.