04.png

Diecezjalny Duszpasterz Rzemieślników ks. prał. Władysław Jagustyn został uhonorowany Odznaką Honorową Szabla Kilińskiego

Szablę wręczył Prezes Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie i członek Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego Emil Kunysz w asyście członka Zarządu Izby Rzemieślniczej Kazimierza Raka

XXXVII Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

„Oblubienico Ducha Świętego wspieraj Rzemiosło w służbie Ojczyzny” - to myśl przewodnia tegorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, którą 24 czerwca 2018 r. zorganizowała Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu

dsc07598.JPG

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Izby p.Tadeusz Kawka odznaczony Szablą Kilińskiego

Szablę wręczył Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jan Gogolewski w asyście Zastępcy Prezesa ZRP Jana Klimka oraz Prezesa Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie Emila Kunysza

XV Dzień Papieski „Jan Paweł II - Patron Rodziny” (12.10.2015)

XV Dzień Papieski obchodziliśmy 11 października 2015 roku pod hasłem „Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Przygotowany przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” program objął swym zasięgiem wszystkie parafie w naszej Ojczyźnie, jak również większość poza jej granicami m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Norwegii, Holandii. Fundacja wspiera blisko 2500 młodych ludzi, z czego prawie 180 stypendystów pochodzi z Podkarpacia.

Wierzymy, że działania podjęte z okazji tegorocznego jubileuszowego Dnia Papieskiego będą znakomitą okazją do przypomnienia sobie nauczania św. Jana Pawła II o rodzinie i przyczynią się do jej wzmocnienia. Obchody Dnia Papieskiego zbiegły się w 2015 roku z trwającym w Rzymie w dniach 4 – 25 października XIV Zgromadzeniem Zwyczajnym Synodu Biskupów na temat: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”, co jeszcze bardziej podkreśliło ważność zagadnienia rodziny dla Ojczyzny i Kościoła.

Serdecznie dziękujemy za wszelką obecną i przyszłą pomoc okazaną przy organizacji XV Dnia Papieskiego w kościele p.w. Świętego Krzyża w Rzeszowie i życzymy aby wstawiennictwo św. Jana Pawła II wypraszało potrzebne łaski wszystkim uczciwym i prawym rzemieślnikom na Podkarpaciu.