kongres-29-09-2020.jpg

Informacja z obrad Kongresu Rzemiosła Polskiego

W tegorocznych obradach Kongresu ZRP wzięła udział reprezentacja trzech delegatów z ramienia naszej Izby pod przewodnictwem Prezesa Izby pana Emila Kunysza

Rzemiosło mieleckie wyróżnione kolejną Szablą im. Jana Kilińskiego

04.JPG

Spotkanie upowszechniające wśród pracodawców Program Usług Rehabilitacji Kompleksowej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) realizuje projekt pn. Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy. Kolejne spotkanie propagujące te działania odbyło się w siedzibie n/Izby z udziałem 12 pracodawców-rzemieślników

XV Dzień Papieski „Jan Paweł II - Patron Rodziny” (12.10.2015)

XV Dzień Papieski obchodziliśmy 11 października 2015 roku pod hasłem „Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Przygotowany przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” program objął swym zasięgiem wszystkie parafie w naszej Ojczyźnie, jak również większość poza jej granicami m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Norwegii, Holandii. Fundacja wspiera blisko 2500 młodych ludzi, z czego prawie 180 stypendystów pochodzi z Podkarpacia.

Wierzymy, że działania podjęte z okazji tego jubileuszowego Dnia Papieskiego będą znakomitą okazją do przypomnienia sobie nauczania św. Jana Pawła II o rodzinie i przyczynią się do jej wzmocnienia. Obchody Dnia Papieskiego zbiegły się w 2015 roku z trwającym w Rzymie w dniach 4 – 25 października XIV Zgromadzeniem Zwyczajnym Synodu Biskupów na temat: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”, co jeszcze bardziej podkreśliło ważność zagadnienia rodziny dla Ojczyzny i Kościoła.

Serdecznie dziękujemy za wszelką obecną i przyszłą pomoc okazaną przy organizacji XV Dnia Papieskiego w kościele p.w. Świętego Krzyża w Rzeszowie i życzymy aby wstawiennictwo św. Jana Pawła II wypraszało potrzebne łaski wszystkim uczciwym i prawym rzemieślnikom na Podkarpaciu.