Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie
ul. Grunwaldzka 19, 35-959 Rzeszów

AKTUALNOŚCI

43 Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego

28.01.2024

1706517889804.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.JPG
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg

Konkurs odbył się w Sali Konferencyjnej Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie przy ul. Grunwaldzkiej 19. Do zawodów przystąpiło 14 uczestników z 7 cechów (Dębica, Jarosław, Leżajsk, Lubaczów, Mielec, Przemyśl, Stalowa Wola) w trzech konkurencjach indywidualnych, w tym 7 w konkurencji ‘fryzura ślubna z długich włosów’, oraz 4 w konkurencji ‘fryzura z fal i pierścieni na mokro a'la Monroe’, 3 – w konkurencji ‘fryzura fale Hollywood’.

Rywalizację w wymienionych konkurencjach oceniała Komisja Konkursowa, a nad prawidłowym przebiegiem czuwała Komisja Kontroli. W ocenie zespołu komisji konkursowej poziom prac uczestników był bardzo wyrównany. Jury oceniało nie tylko pomysłowość w wykonaniu fryzur konkursowych, ale także techniki fryzjerskie oraz precyzję w wykonaniu prac. Po przeprowadzeniu i podsumowaniu wszystkich konkurencji wyłoniono następujących laureatów pierwszych miejsc :

Konkurencja indywidualna FRYZURA ŚLUBNA Z DŁUGICH WŁOSÓW

 1. Wiktoria MIESIELAK (mistrz szkolący: Wioletta Skóra CRiP DĘBICA)
 2. Gabriel BRODA (mistrz szkolący: Nina Szczekot CRR PRZEMYŚL)
 3. Magda KAWALERSKA (mistrz szkolący: Marta Świontek-Cichocka CRR LUBACZÓW)

Konkurencja indywidualna FRYZURA Z FAL I PIERŚCIENI NA MOKRO A'LA MONROE

 1. Dominika STAŚTO (mistrz szkolący: Marta Krempa CRR MIELEC)
 2. Dominika DREWNIAK (mistrz szkolący: Marta Krempa CRR MIELEC)
 3. Maja FEDNAR (mistrz szkolący: Nina Szczekot CRR PRZEMYŚL)

Konkurencja indywidualna FRYZURA FALE HOLLYWOOD

 1. Aleksandra BŁĄDEK (mistrz szkolący: Paulina Kubas CRiP STALOWA WOLA)
 2. Wiktoria ŁUKASZEWSKA (mistrz szkolący: Wioletta Skóra CRiP DĘBICA)
 3. Klaudia MOTYKA (mistrz szkolący: Marta Świontek-Cichocka CRR LUBACZÓW)

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie, nagrody rzeczowe oraz upominki przekazane przez sponsorów:

 • Konrad Szkółka „FHU KOKON”,
 • Jerzy Biełous „FH AFK”,
 • Ireneusz Harbuz „NAH sp. z o.o”,
 • Stanisława Juźko,
 • Nina Szczekot,
 • Alicja Łyczko,
 • Marta Świontek-Cichocka,
 • Zespół Szkół i. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu,
 • Cosmoprof Profesjonalna Obsługa Salonów Fryzjerskich – Smężeń Marcin.

Pamiątkowe dyplomy zostały uroczyście wręczone przez Prezesa Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie pana Emila Kunysza, Przewodniczącą Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko-Kosmetycznej ZRP panią Dorotę Pietracha, Przewodniczącą Branżowej Komisji Fryzjerów Woj. Podkarpackiego panią Annę Machunik, a laureaci trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jak widać po dwa miejsca w ‘pierwszej trójce’ poszczególnych konkurencji zdobyły uczennice szkolone przez mistrzynie fryzjerstwa zrzeszone w cechach w Dębicy, Mielcu, Przemyślu i Lubaczowie, niemniej jednak na pierwszym miejscu podium w konkurencji indywidualnej – fryzura Fale Hollywood stanęła również uczennica praktykująca w salonie zrzeszonym w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli.

Dziękujemy serdecznie za pracę Komisji Konkursowej w składzie: Magdalena Pych – Przewodnicząca, Dorota Pietracha, Małgorzata Włoch, Małgorzata Borowiec. Podziękowania kierujemy również do Komisji Kontroli w składzie: Nina Szczekot – Przewodnicząca, Katarzyna Wróbel, Marta Krempa, Sylwester Czerniecki, Alicja Łyczko, Małgorzata Hajder, Agnieszka Buczek, Eliza Maślach-Dul oraz Sekretarzowi Komisji Stanisławie Juźko i Sędzi Arbitrowi Pani Annie Machunik.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ich rodzin oraz naukodawców. Celem Konkursu było pobudzenie doskonalenia umiejętności praktycznych, wymiana doświadczeń oraz propagowanie nauki zawodu fryzjerskiego.


Powrót