43 Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego

28.01.2024

Konkurs odbył się w Sali Konferencyjnej Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie przy ul. Grunwaldzkiej 19. Do zawodów przystąpiło 14 uczestników z 7 cechów (Dębica, Jarosław, Leżajsk, Lubaczów, Mielec, Przemyśl, Stalowa Wola) w trzech konkurencjach indywidualnych, w tym 7 w konkurencji ‘fryzura ślubna z długich włosów’, oraz 4 w konkurencji ‘fryzura z fal i pierścieni na mokro a'la Monroe’, 3 – w konkurencji ‘fryzura fale Hollywood’.

Rywalizację w wymienionych konkurencjach oceniała Komisja Konkursowa, a nad prawidłowym przebiegiem czuwała Komisja Kontroli. W ocenie zespołu komisji konkursowej poziom prac uczestników był bardzo wyrównany. Jury oceniało nie tylko pomysłowość w wykonaniu fryzur konkursowych, ale także techniki fryzjerskie oraz precyzję w wykonaniu prac. Po przeprowadzeniu i podsumowaniu wszystkich konkurencji wyłoniono następujących laureatów pierwszych miejsc :

Konkurencja indywidualna FRYZURA ŚLUBNA Z DŁUGICH WŁOSÓW

1. Wiktoria MIESIELAK (mistrz szkolący: Wioletta Skóra CRiP DĘBICA)
  2. Gabriel BRODA (mistrz szkolący: Nina Szczekot CRR PRZEMYŚL)
  3. Magda KAWALERSKA (mistrz szkolący: Marta Świontek-Cichocka CRR LUBACZÓW)

Konkurencja indywidualna FRYZURA Z FAL I PIERŚCIENI NA MOKRO A'LA MONROE

1. Dominika STAŚTO (mistrz szkolący: Marta Krempa CRR MIELEC)
  2. Dominika DREWNIAK (mistrz szkolący: Marta Krempa CRR MIELEC)
  3. Maja FEDNAR (mistrz szkolący: Nina Szczekot CRR PRZEMYŚL)

Konkurencja indywidualna FRYZURA FALE HOLLYWOOD

1. Aleksandra BŁĄDEK (mistrz szkolący: Paulina Kubas CRiP STALOWA WOLA)
  2. Wiktoria ŁUKASZEWSKA (mistrz szkolący: Wioletta Skóra CRiP DĘBICA)
  3. Klaudia MOTYKA (mistrz szkolący: Marta Świontek-Cichocka CRR LUBACZÓW)

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie, nagrody rzeczowe oraz upominki przekazane przez sponsorów:

• Konrad Szkółka „FHU KOKON”,
  • Jerzy Biełous „FH AFK”,
  • Ireneusz Harbuz „NAH sp. z o.o”,
  • Stanisława Juźko,
  • Nina Szczekot,
  • Alicja Łyczko,
  • Marta Świontek-Cichocka,
  • Zespół Szkół i. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu,
  • Cosmoprof Profesjonalna Obsługa Salonów Fryzjerskich – Smężeń Marcin.

Pamiątkowe dyplomy zostały uroczyście wręczone przez Prezesa Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie pana Emila Kunysza, Przewodniczącą Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko-Kosmetycznej ZRP panią Dorotę Pietracha, Przewodniczącą Branżowej Komisji Fryzjerów Woj. Podkarpackiego panią Annę Machunik, a laureaci trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jak widać po dwa miejsca w ‘pierwszej trójce’ poszczególnych konkurencji zdobyły uczennice szkolone przez mistrzynie fryzjerstwa zrzeszone w cechach w Dębicy, Mielcu, Przemyślu i Lubaczowie, niemniej jednak na pierwszym miejscu podium w konkurencji indywidualnej – fryzura Fale Hollywood stanęła również uczennica praktykująca w salonie zrzeszonym w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli.

Dziękujemy serdecznie za pracę Komisji Konkursowej w składzie: Magdalena Pych – Przewodnicząca, Dorota Pietracha, Małgorzata Włoch, Małgorzata Borowiec. Podziękowania kierujemy również do Komisji Kontroli w składzie: Nina Szczekot – Przewodnicząca, Katarzyna Wróbel, Marta Krempa, Sylwester Czerniecki, Alicja Łyczko, Małgorzata Hajder, Agnieszka Buczek, Eliza Maślach-Dul oraz Sekretarzowi Komisji Stanisławie Juźko i Sędzi Arbitrowi Pani Annie Machunik.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ich rodzin oraz naukodawców. Celem Konkursu było pobudzenie doskonalenia umiejętności praktycznych, wymiana doświadczeń oraz propagowanie nauki zawodu fryzjerskiego.