Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie
ul. Grunwaldzka 19, 35-959 Rzeszów

AKTUALNOŚCI

Gniewomir Kuczyński z Dębicy został wicemistrzem świata we fryzjerstwie

20.09.2022

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg

W Mistrzostwach Świata we Fryzjerstwie w Paryżu wzięło udział około 1,8 tys. fryzjerów z 43 krajów. W kategorii "fryzura kreatywna" i "fryzura klasyczna" w której startował Gniewko rywalizowało przez 3 dni 32 czołowych fryzjerów świata. Nasz zawodnik zajął drugą pozycję startując w koszulce z logiem 'Podkarpackie Przestrzeń Otwarta' oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

- Rywalizacja była bardzo zacięta, na zrobienie od podstaw fryzury kreatywnej każdy miał 30 minut, a na fryzurę klasyczną 35 minut - opowiada Gniewko Kuczyński. I dodaje, że było to fryzjerstwo bardzo techniczne, wymagające dużej precyzji i techniki.

- Postanowiłem wystąpić w koszulce z logiem Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ponieważ tej instytucji zawdzięczam miejsce, w którym sie znalazłem. To właśnie WUP zorganizował w Dębicy kurs fryzjerstwa "Moje nowe kwalifikacje" realizowany z Funduszy Europejskich dzięki któremu odkryłem swoją pasję - dopowiada Gniewko Kuczyński.

Wicemistrz świata pracuje w Salonie Fryzjerskim Doroty Pietracha w Dębicy i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientek.

Wojciech Tatara (w.tatara@nowiny24.pl), GC "NOWINY" 20.09.2022 r.

 


Powrót