WSPÓŁPRACA OKRĘGOWEGO INSPEKTORATU PRACY Z IZBĄ RZEMIEŚLNICZĄ

img-5309.jpg

W ramach wzajemnej współpracy w dniu 14 października 2021 r. w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Rzeszowie odbyło się spotkanie z udziałem Pani Barbary Kiełt Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie, Pani Anety Gronowicz - Zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy,  Pana Emila Kunysza – Prezesa Zarządu Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie oraz Pana Władysława Mazura – Dyrektora Izby.

Celem spotkania było omówienie realizacji działań dotyczących popularyzacji zagadnień związanych z prawem pracy, w tym z  pracą pracowników młodocianych, udzielania poradnictwa z zakresu prawnej ochrony pracy dla zrzeszonych w Izbie członków.

W trakcie spotkania zaplanowano na dzień 28 października  2021 r. w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie dyżur ekspercki przedstawicieli Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie w zakresie przedstawionych wyżej zagadnień.

Omówiono również zasady dalszej współpracy pomiędzy obiema instytucjami i przekazano materiały dotyczące zakresu działań Państwowej Inspekcji Pracy.